چمران: سرویس دانش آموزان استثنائی وظیفه شهرداری نیست

۲۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰:۳۰
کد خبر: ۴۷۰۷۰۴۸
چمران: سرویس دانش آموزان استثنائی وظیفه شهرداری نیست
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خدمات رسانی در حوزه سرویس دانش‌آموزان استثنایی جزو وظایف شهرداری نیست، گفت: این تسهیلاتی است که ما بر خود فرض دیدیم که ارائه دهیم واین موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و سی و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اصلاحی در شورای عالی برای تعیین ضوابطی جهت تشخیص باغات در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: این موضوع در جلسه امروز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: انتقال وسایل مستعمل جز وسایل نقلیه از شهرداری به موسسات خیریه و عام‌المنفعه در جلسه قبل مطرح شد که امروز باید لیست این تجهیزات ارائه و تایید شود.

وی همچنین تصریح کرد: گزارشات حسابرسی در جلسات آینده بررسی می‌شود و امروز تصمیم بر این است که باغات تعیین تکلیف شوند.

چمران با بیان اینکه باید شهرداری توان ارائه خدمت برای سرویس دانش آموزان استثنایی داشته باشد، خاطرنشان کرد: این سرویس جزو وظایف شهرداری نبوده و اضافی است، اما پیگیری می‌کنیم. این تسهیلاتی است که ما بر خود فرض دیدیم که ارائه دهیم. وقتی شورا تصمیم بگیرد شهرداری می‌تواند انجام دهد و معاونت حمل و نقل و ترافیک باید تنظیم کند و به سازمان‌های مربوطه ارجاع دهد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در جمع خبرنگاران در خصوص انتقال شرکت کنترل ترافیک به شرکت رایانه شهر، گفت: بنده مطلع شدم نامه‌ای توسط یک عضو علی‌البدل شرکت کنترل ترافیک برای شهردار تهران تنظیم شده و موافقت صورت گرفته که ماموریت‌ها، دارایی‌های و سرمایه‌ها به جز مرکز مانیتورینگ به شرکت رایانه شهر منتقل شود.

سید جعفر تشکری هاشمی تاکید کرد: ما این موضوع را بررسی کردیم و با توجه به اینکه رسما اعلام شده، باید بگوییم که مراحل طی نشده و مصوبه شورای شهر ندارد و پیشنهادات خارج از چارچوب قانون است.

وی افزود: سلسله مراتب سازمانی نیز در این خصوص طی نشده و دستاوردی برای شهر از لحاظ جابجایی نخواهد داشت؛ ما مستندات قانونی را ارائه خواهیم داد تا سرمایه ارزشمند شهر که برای وضعیت ترافیکی اصالتی ویژه دارد مخدوش نشود و مراحل به صورت قانونی طی شود.

تشکری هاشمی با بیان اینکه شورا ۲۱ عضو دارد و باید از قانون صیانت کند، یادآور شد: نقش ما جز این نیست و باید بر حسن اجرای کار نظارت کنیم.

وی تاکید کرد: شورا اختیارات کافی و کامل دارد.

انتهای پیام/


برچسب ها: چمران

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha