هزینه هنگفت آمریکا برای جنگ و بمباران زیرساخت‌های غیر نظامی

۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴:۵۱
کد خبر: ۴۷۰۶۱۵۲
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
هزینه هنگفت آمریکا برای جنگ و بمباران زیرساخت‌های غیر نظامی
آمریکا در طول دهه‌های متمادی میلیارد‌ها دلار صرف جنگ و بمباران زیرساخت‌های غیرنظامی در دیگر کشور‌ها کرده است.

خبرگزاری میزان - «رابرت اف کندی جونیور»، برادرزاده جان اف کندی، رئیس جمهور پیشین آمریکا و یک وکیل و فعال زیست محیطی آمریکایی با انتشار پیامی در توییتر خود درباره شکست‌ها و افول آمریکا می‌گوید.

رابرت اف کندی نوشت: نابودی نفوذ آمریکا در عربستان و اتحاد جدید این کشور با ایران و چین نشانه‌های دردناکی از شکست مفتضحانه استراتژی نومحافظه کاران برای حفظ هژمونی جهانی آمریکا با راهبرد‌های تهاجمی قدرت نظامی است.

وی در بخشی از پیام خود با اشاره به جنگ‌افروزی‌های آمریکا، افزود: در طول دهه گذشته، کشور ما تریلیون‌ها را صرف بمباران جاده ها، بنادر، پل‌ها و فرودگاه‌ها کرده است؛ جنگ اوکراین آخرین فروپاشی عمر کوتاه «قرن آمریکایی» نومحافظه‌کاران است.

رابرت اف کندی جونیور نوشت: پروژه‌های نومحافظه‌کاران در عراق و اوکراین ۸.۱ تریلیون دلار هزینه داشته است، طبقه متوسط ما را نابود کرده است، قدرت نظامی و اقتدار اخلاقی آمریکا را به سخره گرفته است، چین و روسیه را به یک اتحاد شکست ناپذیر سوق داده است، دلار را به عنوان ارز جهانی نابود کرده، جان میلیون‌ها انسان را گرفته و هیچ کاری برای پیشبرد دموکراسی، کسب دوستی یا نفوذ انجام نداده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *