۸۳۹ نفر از زندانیان خراسان رضوی با استفاده از ارفاقات قانونی آزاد شدند

۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۷:۳۱
کد خبر: ۴۷۰۵۴۷۱
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
۸۳۹ نفر از زندانیان خراسان رضوی با استفاده از ارفاقات قانونی آزاد شدند
مدیرکل زندان‌های استان خراسان رضوی، گفت: در سال ۱۴۰۱ با رشد ۲۱ درصدی اختصاص آزادی مشروط ۸۳۹ نفر از زندانیان خراسان رضوی از زندان آزاد شدند.

خبرگزاری میزان - با توجه به اینکه کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها یکی از اصول سند تحول قضایی و همچنین از اولویت‌های ابلاغی سازمان زندان‌ها است، این موضوع مورد توجه مشترک مجموعه زندان‌ها و مراجع قضایی استان قرار گرفته است.

جانفدا با اعلام خبر آزادی ۸۳۹ نفر از زندانیان خراسان رضوی با استفاده از آزادی مشروط در سال ۱۴۰۱، اظهارکرد: قانونگذار برای زندانیانی که در طول دوران حبس به درستی در چرخه اصلاح و تربیت قرار گرفته‌اند و بازگشت آنان به جامعه بر اساس نظر کارشناسان بلامانع است، ارفاقاتی نظیر آزادی مشروط در نظر گرفته است.

وی افزود: در همین راستا در سال ۱۴۰۱ با تعامل و نگاه مشترک مجموعه زندان‌ها و دستگاه قضایی و در نتیجه حضور مستمر مقامات قضایی در زندان‌ها و دیدار با زندانیان ۸۳۹ نفر از زندانیان سطح استان پس از احراز شرایط قانونی با استفاده از آزادی مشروط از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های استان خراسان رضوی همچنین تصریح کرد: با موافقت مراجع قضایی میزان استفاده از آزادی مشروط زندانیان در استان خراسان رضوی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۲۱ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگر آزادی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha