راه اندازی سالن ملاقات الکترونیک در تمامی زندان‌های استان هرمزگان

۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰:۲۹
کد خبر: ۴۷۰۵۳۹۴
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
راه اندازی سالن ملاقات الکترونیک در تمامی زندان‌های استان هرمزگان
رئیس کل دادگستری هرمزگان از راه اندازی سالن ملاقات الکترونیک در تمامی زندان‌های این استان خبر داد.

خبرگزاری میزان _ مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان از راه اندازی سالن ملاقات الکترونیک در تمامی زندان‌های این استان خبر داد.

وی در خصوص جزئیات این خبر اظهارداشت: ایجاد و راه اندازی این سالن‌های ملاقات الکترونیک در راستای اجرای سیاست‌های کلان دستگاه قضایی به ویژه تحقق شعار «قوه قضاییه هوشمند در تراز انقلاب اسلامی» با پیگیری دستگاه قضایی صورت گرفته است.

قهرمانی افزود: این سالن‌ها دارای واحد اپراتور نظارت بر ملاقات الکترونیکی و اتاق‌های ملاقات زندانیان با تجهیزات انتقال آنلاین صوت و تصویر می‌باشند.

وی خاطر نشان کرد: این اقدام منطبق با مواد ۱۷۵، ۵۲۸ و ۶۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری و در راستای تکریم ارباب رجوع، ارتقای شاخص‌های اصلاحی وتربیتی زندان و کاهش مشکلات و هزینه‌های زندانیان وخانواده هایشان انجام شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: با راه اندازی سالن ملاقات الکترونیک در زندان‌های استان، ضرورت مراجعه حضوری خانواده زندانیان برای ملاقات با آن‌ها به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح از حدود سه سال پیش برای نخستین بار در هرمزگان به عنوان اولین استان کشور آغاز شد و پیش نویس دستورالعمل اجرایی آن نیز در استان هرمزگان تهیه شده است.

قهرمانی با اشاره به اینکه از قبل ملاقات در زندان‌ها به صورت حضوری، از طریق کابین و خصوصی انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: اکنون ملاقات الکترونیکی (تصویری) نیز به عنوان مدل جدید ملاقات و در قالب امتیاز به زندانیان تعلق می‌گیرد.

وی همچنین تأکید کرد: شیوه ملاقات الکترونیک بسیار ساده و کاربردی و در بستر امن سامانه‌های قوه قضاییه صورت می‌گیرد و هیچ گونه هزینه‌ای برای زندانیان و خانوادهایشان ندارد.

وی در خصوص جزئیات این طرح اظهارداشت: پس از هماهنگی‌های لازم واحراز هویت، لینک برقراری ارتباط تصویری از طریق پیامک توسط اپراتور و ناظر ملاقات الکترونیکی به گوشی هوشمند یا رایانه شخصی خانواده زندانی ارسال می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: خانواده زندانی با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود، وارد پایگاه الکترونیک قوه قضاییه شده و ملاقات تصویری خود را برقرار می‌کنند و در مدت زمان تعیین شده امکان ملاقات صوتی و تصویری مهیا می‌شود.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *