برگزاری ۳۶۷ دوره آموزشی مهارت‌های اساسی زندگی ویژه خانواده زندانیان خراسان رضوی

۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵:۱۳
کد خبر: ۴۷۰۵۳۲۱
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
برگزاری ۳۶۷ دوره آموزشی مهارت‌های اساسی زندگی ویژه خانواده زندانیان خراسان رضوی
مدیرکل زندان‌های استان خراسان رضوی گفت: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۱ هزار نفر از اعضاء خانواده زندانیان خراسان رضوی در دوره‌های آموزشی با محوریت صیانت از بنیان خانواده شرکت کردند.

خبرگزاری میزان - جانفدا مدیرکل زندان‌های استان اظهار کرد:با توجه به اینکه حمایت از خانواده زندانیان یکی از اولویت‌های ابلاغی سازمان زندان‌ها است، انجمن‌های حمایت از زندانیان استان در راستای تحقق این تکلیف اجتماعی، علاوه بر حمایت‌های مادی، در سال ۱۴۰۱با برنامه ریزی هدفمند و به صورت سازمان یافته ۳۶۷ دوره آموزشی با هدف صیانت از بنیان خانواده زندانیان برگزار کردند.

جانفدا در ادامه افزود:در این دوره‌های آموزشی که با محوریت آموزش مهارت‌های اساسی زندگی، ازدواج آسان و همچنین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به خصوص طلاق و اعتیاد زیر نظر اساتید برجسته حوزه و دانشگاه برگزار شد، تعداد ۱۱ هزار نفر از اعضاء خانواده زندانیان شرکت کردند.

وی با اشاره به آسیب‌های ناشی از حبس سرپرست خانواده زندانیان افزود: با زندانی شدن یک فرد، خانواده وی و به تبع آن جامعه در معرض آسیب‌های اجتماعی متعدد قرار میگیرند که انجمن‌های حمایت از زندانیان استان با حمایت‌های مادی و معنوی و برگزاری این دوره‌های کاربردی نقش موثری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پیش روی این قشر آسیب پذیر ایفا میکنند.

انتهای پیام/


برچسب ها: مدیرکل زندان ها

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha