شمخانی: هیچ محدودیتی برای تقویت و گسترش مناسبات با کشور‌های همسایه قائل نیستیم

۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰:۱۶
کد خبر: ۴۷۰۵۰۹۱
دسته بندی‌: سیاست ، عمومی
شمخانی: هیچ محدودیتی برای تقویت و گسترش مناسبات با کشور‌های همسایه قائل نیستیم
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: در چارچوب راهبرد دیپلماسی همسایگی که در دولت جناب آقای رئیسی پیگیری می‌شود، توسعه همکاری‌های همه‌جانبه با کشورهای همسایه اولویت اصلی ایران در روابط خارجی بوده و ما قائل به هیچ‌گونه محدودیتی در این زمینه نیستیم.

خبرگزاری میزان_ محمد بن عبدالعزیز الخلیفی وزیر مشاور در امور خارجی قطر که به تهران سفر کرده است عصر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون روابط دو جانبه و منطقه‌ای باوی گفتگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به سطح و کیفیت مناسب روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف اظهارداشت: لازم است با رفع موانع موجود، سطح همکاری‌های تجاری و بازرگانی و همچنین فعالیت‌های مشترک در زمینه اجرای پروژه‌های زیر ساختی، متناسب با تعاملات سیاسی دو کشور ارتقاء یابد.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: در چارچوب راهبرد دیپلماسی همسایگی که در دولت جناب آقای رییسی پیگیری می‌شود، توسعه همکاری‌های همه جانبه با کشور‌های همسایه اولویت اصلی ایران در روابط خارجی بوده و ما قائل به هیچگونه محدودیتی در این زمینه نیستیم.

وی با قدردانی از تلاش موثر امیر قطر و دولت این کشور و همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه پیشبرد پرونده‌های منطقه‌ای و بین المللی افزود: روابط برادرانه و سازنده تهران و دوحه می‌تواند به عنوان الگویی قابل تعمیم در مناسبات با سایر کشور‌های منطقه مورد استفاده قرار گیرد.

شمخانی در پایان گفت: برخی کشور‌های فرامنطقه‌ای با سوء استفاده از رخداد‌های مشکوک بدنبال ایجاد سوءتفاهم در روابط میان ایران و قطر هستند که لازم است دو کشور با هوشیاری کامل با این روند مقابله کنند. 

محمد بن عبدالعزیز الخلیفی وزیر مشاور در امور خارجی قطر نیز در ابتدای این ملاقات با ابراز خرسندی نسبت به توافق ایران و عربستان سعودی برای عادی سازی روابط، این اقدام را گامی مهم در افزایش ثبات و امنیت در منطقه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه توسعه مناسبات همه جانبه با ایران در ردیف اولویت‌های سیاست خارجی قطر است، تاکید کرد: افزایش حجم همکاری‌های تجاری و تسریع در اجرای پروژه‌های زیر ساختی از اصلی‌ترین محور‌هایی است که باید با تلاش مشترک دو کشور به موتور محرکه مراودات اقتصادی تهران - دوحه تبدیل شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha