امدادرسانی به بیش از ۳۹ هزار نفر در طرح نوروزی ۱۴۰۲ هلال‌احمر

۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳:۱۰
کد خبر: ۴۷۰۵۰۳۱
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
امدادرسانی به بیش از ۳۹ هزار نفر در طرح نوروزی ۱۴۰۲ هلال‌احمر
سخنگوی طرح‌های نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در طرح امداد نوروزی امسال، به بیش از ۳۹ هزار نفر امدادرسانی شده است، گفت: از شروع طرح نوروزی و ۲۴ اسفند تا روز ششم فروردین‌ماه،١٠١٣ نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

خبرگزاری میزان _ وحید سلیمی با اشاره به آمار خدمات ارائه شده از روز ۲۴ اسفندماه تا روز ششم فرودین‌‎ماه گفت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ششم فروردین ۱۴۰۲، در ۲۴۸۷ عملیات پوشش حوادث شرکت کردند که از این تعداد ١١٨٧ مورد حوادث جاده‌ای، ۹۲ مورد پوشش حوادث جوی، ٨٠ مورد عملیات کوهستان و ٢١ مورد نیز عملیات در محیط‌های آبی بوده است.

سخنگوی طرح‌های نوروزی هلال‌احمر ادامه داد: در این مدت به ۳۹ هزار و ٤١٠ نفر امدادرسانی شده است. از این تعداد، ٢٧٥٦ نفر خدمات اسکان اضطراری، ١٠١٣ نفر انتقال به مراکز درمانی، ١٥ هزار و ٨١٨ نفر درمان در محل و ١٣٩ نفر نیز، خدمات انتقال به مناطق امن را دریافت کرده اند.

او با بیان اینکه امدادگران هلال احمر در این مدت ٢٢٦ مورد عملیات نجات فنی انجام داده و ٢٧٠ مصدوم سوانح جاده‌ای را رهاسازی کرده اند، از انجام تست قندوفشارخون برای ١٦ هزار و ٣٤٧ نفر خبر داد.

به گزارش جمعیت هلال احمر، سلیمی در مورد آمار انجام عملیات امداد و نجات در استان‌های مختلف، بیان کرد: استان‌های مازندران با ١٤٠ مورد، اصفهان با ١٣٠ مورد و فارس با ١٢١ مورد از جمله استان‌هایی هستند که بیشتری عملیات امداد و نجات در آن‌ها انجام شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha