اسکان اضطراری ٢ هزار و ۵۶۴ نفر در طرح نوروزی ۱۴۰۲ هلال‌احمر

۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳:۵۹
کد خبر: ۴۷۰۴۹۷۴
اسکان اضطراری ٢ هزار و ۵۶۴ نفر در طرح نوروزی ۱۴۰۲ هلال‌احمر
سخنگوی طرح‌های نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در طرح امداد نوروزی امسال، به بیش از ۳۷ هزار نفر امدادرسانی شده است، گفت: از شروع طرح نوروزی و ۲۴ اسفند تا روز پنجم فروردین، برای ١٥ هزار و ۵۵ نفر درمان در محل انجام شده است.

خبرگزاری میزان _ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، وحید سلیمی با اشاره به آمار خدمات ارائه شده از روز ۲۴ اسفند تا روز پنجم فرودین‌‎ماه گفت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا پنجم فروردین ۱۴۰۲، در ٢٠٣٩ عملیات پوشش حوادث شرکت کردند که از این تعداد ١٠٨١ مورد حوادث جاده‌ای، ٨٥ مورد پوشش حوادث جوی، ٧٢ مورد عملیات کوهستان و ١٩ مورد نیز عملیات در محیط‌های آبی بوده است.

سخنگوی طرح‌های نوروزی هلال‌احمر ادامه داد: در این مدت به ۳۷ هزار و ٧٩٨ نفر امدادرسانی شده است. از این تعداد، ٢٥٦٤ نفر خدمات اسکان اضطراری، ٩١٥ نفر انتقال به مراکز درمانی، ١٥ هزار و ۵۵ نفر درمان در محل و ١٣٣ نفر نیز، خدمات انتقال به مناطق امن را دریافت کرده اند.

او با بیان اینکه امدادگران هلال احمر در این مدت ٢٠٨ مورد عملیات نجات فنی انجام داده و ٢٥١ مصدوم سوانح جاده‌ای را رهاسازی کرده اند، از انجام تست قندوفشارخون برای ١٥ هزار و ١٤٠ نفر خبر داد.

سلیمی در مورد آمار انجام عملیات امداد و نجات در استان‌های مختلف، بیان کرد: استان‌های مازندران با ١٢٣ مورد، اصفهان با ١١٨ مورد و فارس با ١٠٩ مورد از جمله استان‌هایی هستند که بیشتری عملیات امداد و نجات در آن‌ها انجام شده است.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha