تظاهرات میلیونی در فرانسه/ درگیری شدید میان پلیس و معترضان

۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۷:۵۱
کد خبر: ۴۷۰۴۷۵۰
تظاهرات میلیونی در فرانسه/ درگیری شدید میان پلیس و معترضان
وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که بیش از یک میلیون نفر به تظاهرات‌های اعتراضی که در شهر‌های بزرگ و کوچک فرانسه برگزار شد، پیوستند.

خبرگزاری میزان - بیش از یک میلیون نفر در سراسر فرانسه روز گذشته علیه اصلاح قانون بازنشستگی این کشور تظاهرات کردند.

همچنین خشونت در برخی نقاط فرانسه به وقوع پیوست؛ در همین حال اتحادیه‌ها خواستار اعتصاب‌ها و اعتراضات سراسری جدید در هفته آینده، همزمان با سفر برنامه‌ریزی شده چارلز سوم به فرانسه، شدند.

 

 

به گزارش «آسوشیتد پرس»، وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که در تظاهرات پاریس، که مانند تظاهرات‌های متعدد در مناطق دیگر با خشونت همراه بود، ۱۱۹ هزار نفر شرکت کرده بودند که یک رکورد برای پایتخت فرانسه در طول اعتراضات مربوط به موضوع اصلاح قانون بازنشستگی بود.

 

 

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که بیشتر فرانسوی‌ها با لایحه «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر افزایش سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال، که به گفته او برای سرپا نگه داشتن نظام این کشور ضروری است، مخالف هستند. 

 

 

با تکیه بر حضور گسترده مردم، اتحادیه‌های فرانسه به سرعت خواستار تظاهرات و اعتصاب‌های جدید در روز سه‌شنبه شدند، زمانی که چارلز سوم قرار است در دومین روز از سفر خود به فرانسه از «بوردو» بازدید کند. 

 

پایگاه Sud Ouest نوشت، ورودی تالار شهر بوردو عصر پنجشنبه به آتش کشیده شد.

 

 

وزارت کشور فرانسه، اعلام کرد که در سراسر این کشور بیش از یک میلیون نفر به تظاهرات‌های اعتراضی که روز پنجشنبه در شهر‌های بزرگ و کوچک سراسر کشور برگزار شد، پیوستند. 

 

 

 

در پاریس، درگیری‌های خیابانی بین پلیس و معترضان که به  دستکم دو رستوران، یک فروشگاه و یک بانک حمله کردند، منعکس‌کننده خشونت‌های شدید بود.

 

 

پلیس فرانسه چندین بار به معترضان حمله و برای متفرق کردن آن‌ها از گاز اشک آور استفاده کرد.

 

بر اساس گزارش‌ها منطقه اعتراضات مملو از گاز اشک آور بود.

 

 

همچنین‎ خشونت‎ها در تظاهرات‌ها به ویژه در شهر‌های غربی «نانت»، «رن» و «لوریان»، جایی که یک ساختمان اداری مورد حمله قرار گرفت و حیاط ایستگاه پلیس به آتش کشیده و شیشه‌های آن شکسته شد مشاهده شد.

رسانه‎های فرانسوی گزارش دادند که در پی اعتراضات اخیر در فرانسه دستکم ۴۵۷ دستگیر شدند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha