در پی اعلام شعار سال انجام گرفت|

صدور بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تسهیل و تسریع فرآیند‌ها و اقدامات حمایتی ثبتی از واحد‌های تولیدی

۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵:۳۴
کد خبر: ۴۷۰۴۶۷۹
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
صدور بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تسهیل و تسریع فرآیند‌ها و اقدامات حمایتی ثبتی از واحد‌های تولیدی
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بخشنامه‌ای جهت تسهیل و تسریع فرآیند‌ها و اقدامات حمایتی ثبتی از واحد‌های تولیدی صادر کرد.

خبرگزاری میزان - در پی اعلام شعار سال ۱۴۰۲ با عنوان «مهار تورم و رشد تولید» توسط مقام معظم رهبری، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بخشنامه‌ای جهت تسهیل و تسریع فرآیند‌ها و اقدامات حمایتی ثبتی از واحد‌های تولیدی صادر کرد.

متن این بخشنامه بدین شرح است:

با عنایت به نامگذاری سال ۱۴۰۲ از سوی رهبر حکیم انقلاب (مد ظله العالی) به عنوان «مهار تورم و رشد تولید» و در اجرای تحقق فرمایشات معظم له، تمامی بخش‌های تابعه صف و ستاد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن برنامه ریزی دقیق به منظور تسهیل و تسریع فرآیند‌ها و اقدامات حمایتی ثبتی از واحد‌های تولیدی و کارآفرینان، سرفصل‌ها و موارد ذیل را با لحاظ اولویت در دستور کار قرار دهند:

حمایت از واحد‌های تولیدی و شرکت‌های تجاری در فعالیت‌های صنعتی، بازرگانی، کشاورزی، علمی و دانش بنیان در مراجع ثبتی، با استفاده از بازطراحی و هوشمندسازی سامانه جامع ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری و تشکیل کارگروه‌های حمایت‌های حقوقی و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی. 

اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص جلوگیری از فعالیت‌های تورم زا و هماهنگی با شورای رقابت و سایر دستگاه‌های اجرایی.

 تشکیل کارگروه‌های تخصصی حمایت از واحد‌های تولیدی در ثبت «نام و علامت تجاری ایرانی»، «اختراعات» و «طرح‌های صنعتی» در مرکز مالکیت معنوی. 

ایفای نقش فعال در سازش محکومین مالی و بدهکاران بانکی و جلوگیری از شتابزدگی در اجرای اسناد رسمی مطابق قوانین و مقررات قانونی به جهت جلوگیری از هرگونه تعطیلی و یا رکود واحد تولیدی.

همکاری و ایجاد تسهیل در اجرای سیاست‌های مولد سازی و جهش تولید در واگذاری و ثبت اراضی و املاک مازاد دولتی.

معاونین و مدیران کل ستادی و استانی با تشکیل قرارگاه تخصصی و بهره گیری از ظرفیت‌های مهم سازمان ثبت، نسبت به اجرای برنامه‌های مذکور و ارائه گزارشات ماهانه به سازمان اقدام نمایند. نظارت بر حسن اجرای دستورات فوق و تهیه گزارشات مستمر جهت اطلاع از میزان تحقق اهداف و برنامه ها، آسیب شناسی و رفع موانع مورد تأکید می‌باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha