سید حسن نصرالله: مقاومت به هرگونه حمله صهیونیست‌ها پاسخ می‎دهد

۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۳:۲۵
کد خبر: ۴۷۰۴۶۲۵
سید حسن نصرالله: مقاومت به هرگونه حمله صهیونیست‌ها پاسخ می‎دهد
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که مقاومت به هرگونه حمله صهیونیست‌ها به هر نقطه‌ای از خاک لبنان و یا هر شخصی اعم از لبنانی، فلسطینی و یا ملیتی دیگر، پاسخ خواهد داد.


خبرگزاری میزان - سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنرانی خود به مناسبت بزرگداشت «حسین الشامی» از فرماندهان مقاومت لبنان با بیان اینکه بسیاری از رزمندگان و فرماندهان حزب‌الله ناشناس هستند و پس از اینکه از دنیا می‌روند، مردم تازه آنان را می‌شناسد، گفت: حاج حسین الشامی در تشکیل کمیته حمایت از مقاومت شرکت کرد و بعد از شیخ حسین کورانی ریاست آن را بر عهده گرفت و به همراه برادرانش در تأسیس مؤسسه قرض الحسنه نیز مشارکت داشت. نقش اساسی در مدیریت این موسسه و وضع قوانین آن داشت.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: موسسه قرض الحسنه بین لبنانی‌ها تبعیض قائل نمی‌شود، اما برخی از سیاستمداران با گشایش شعب قرض الحسنه در برخی مناطق مخالف هستند.

وی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۵، اکثر بانک‌های لبنانی از همه افراد مرتبط با حزب‌الله خواستند تا در راستای اجرای تصمیمات آمریکا، سپرده‌های خود را پس بگیرند، اما حزب الله پولی در بانک‌ها ندارد که پس انداز یا سرمایه‌گذاری کند، افزود: این تصمیمات آمریکا و رفتار بانک‌های لبنان بود که باعث شد تا مردم لبنان سپرده‌های خود را خارج کنند و به بخش قرض الحسنه انتقال دهند.

سید حسن نصرالله افزود: افزایش نرخ دلار در لبنان منطقی نیست و جلوگیری از عملیات سوداگرانه بر عهده دولت است.

وی تصریح کرد: دولت باید برای مقابله با وخامت اوضاع اقتصادی و نرخ ارز تدابیری اتخاذ کند.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه درست است که فضای خاکستری بین رهبران احزاب سیاسی لبنان بسیار تنگ شده است، اما هیچ توجیهی برای عدم دعوت به میز گفتگو در مورد مسائل اقتصادی و معیشتی وجود ندارد تاکید کرد: همه قبول دارند که بهبود وضعیت معیشتی با بهبود اقتصاد مرتبط است و کشور چین آماده است در این زمینه کمک کند.

وی با بیان اینکه چرا برخی‌ها فکر می‌کنند در‌ها بسته است؟، افزود: چین آماده سرمایه گذاری در لبنان است. این فقط به تصمیم و شجاعت سیاسی نیاز دارد و اعتصاب بانک‌ها دیگر به هیچ وجه قابل قبول نیست، زیرا این به بدتر شدن اوضاع کمک می‌کند.

وی با اشاره به حادثه امنیتی هفته گذشته در شمال فلسطین اشغالی گفت: این حادثه رژیم اشغالگر را سردرگم کرد و سکوت حزب الله بخشی از مدیریت نبرد است.

سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی غرق در بحران است و در تاریخ موجودیت این رژیم مانند امروز ضعف، بن‌بست، سردرگمی، ناامیدی و عدم اعتماد به یکدیگر و آینده‌شان وجود نداشته است، تصریح کرد: وقتی رهبری دشمن به این سطح از احمقی رسیده  است، متوجه می‌شویم که پایان کار نزدیک است.

وی با بیان اینکه آغاز جنگ علیه لبنان ممکن است به جنگ در سراسر منطقه منجر شود، ادامه داد: مقاومت به هرگونه حمله صهیونیست‌ها به هر نقطه‌ای از خاک لبنان و یا هر شخصی اعم از لبنانی، فلسطینی و یا ملیتی دیگر، پاسخ خواهد داد.

دبیرکل حزب الله با اشاره به تحولات یمن گفت: امیدواریم کار‌ها در مسیر پایان دادن به تجاوز و محاصره و بازگشت یمن به آغوش ملت یمن پیش برود و ما در حزب الله از روز اول تجاوز به یمن، در کنار مردم یمن بوده‌ایم و این جایگاهی است که به آن افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به توافق تبادل اسرای یمن نیز گفت: آنچه در مورد توافق مبادله اسرا در یمن شنیدیم دل هر انسان شریفی را شاد می‌کند.

انتهای پیام/


برچسب ها: سید حسن نصرالله

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha