وزیر راه و شهرسازی: آینده پژوهی، سرعت و شتاب در سال آینده اولویت وزارت راه وشهرسازی است

11:29 - 29 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۳۶۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
وزیر راه و شهرسازی: آینده پژوهی، سرعت و شتاب در سال آینده اولویت وزارت راه وشهرسازی است
وزیر راه و شهرسازی با اشاره بر لزوم توجه جدی به روش‌های جدید تأمین مالی پروژه‌ها در سال جدید، گفت: توجه جدی به آینده پژوهی، سرعت و شتاب بیشتر اجرای پروژه‌ها و فعال شدن شورای پژوهش و فناوری جزو اولویت‌های اصلی ما در سال ۱۴۰۲ است.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  مهرداد بذرپاش در آخرین جلسه شورای معاونین وزارت راه و شهرسازی که دیروز یکشنبه در ساختمان دادمان برگزار شد، با اشاره به اولویت‌های این وزارتخانه و لزوم اقدامات با شتاب‌تر در اجرای پروژه‌های زیرساختی حمل ونقل و مسکن و شهرسازی تصریح کرد: لازم است با توجه به روش‌های جدید تأمین مالی تکمیل کریدور‌های ریلی و آزادراهی و آغاز ساخت برخی پروژه‌ها باید در اولویت امور سال ۱۴۰۲ قرار گیرد.

مهرداد بذرپاش سال آینده را سال نوسازی ناوگان حمل و نقل در شقوق مختلف حمل ونقل برشمرد و گفت: نوسازی ناوگان ریلی و هوایی و حتی ناوگان حمل ونقل جاده‌ای در سال آینده در اولویت قرار دارد و به نظر می‌رسد با برنامه ریزی صورت گرفته این تغییرات ملموس خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش بر مولد سازی داده‌های اطلاعاتی در حوزه هواشناسی اشاره کرد و این سازمان را نیازمند یک جهش در حوزه تجهیزات دانست و یادآور شد: سازمان هواشناسی دارای دانش انباشته وسیعی است که باید مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه جلسه به خارج شدن شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از شمول واگذاری به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: توجه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به حوزه راه و ترابری در سال جدید باید تقویت و به مرکز دانش و پژوهش وزارتخانه تبدیل شود.

وزیر راه و شهرسازی در پایان برای عموم مردم آغاز سالی پر از شادی و سلامتی را آرزو کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *