گفت‌وگو|

۱۴۹ زندانی با پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم» در خوزستان آزاد شدند

10:51 - 29 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۳۵۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۱۴۹ زندانی با پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم» در خوزستان آزاد شدند
رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: با همت و تلاش اعضای شورا‌های حل اختلاف، ستاد صبر، همیاران صلح و عوامل زندان در آستانه سال نو بیش از ۱۴۹ نفر از زندانیان با پویش به حرمت امام رئوف می‌بخشم از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

 حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی در گفت‌وگو با میزان، ضمن تقدیر از تلاش و زحمات اعضای شورا‌های حل اختلاف، ستاد صبر، همیاران صلح و عوامل زندان با فراهم کردن زمینه آزادی این زندانیان، بر نقش اثر گذار شورای حل اختلاف و ستاد صبر جهت مختومه کردن پرونده‌ها به صلح و سازش تاکید کرد.

وی گفت: در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری و سند تحول قضایی مبنی بر زندان زدایی و ترویج و گسترش فرهنگ فاخر و خداپسندانه صلح و سازش در جامعه، خوشبختانه در آستانه سال نو عزیزان فعال و خدوم در شورا‌های حل اختلاف، ستاد صبر، همیاران صلح خوزستان در اقدامی بی نظر و در مدت کوتاهی توانستند با پویش به حرمت امام رئوف می‌بخشم ۱۴۹ نفر از زندانیان استان را آزاد کنند.

معاون قضایی و رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان افزود: با مساعدت خیرین و فعالیت‌های گسترده معاونت توسعه حل اختلاف خوزستان همواره پرونده‌های زندانیان محکوم به قصاص و جرائم غیرعمد با تشکیل کارگروه های، بیشتر آن‌ها به صلح و سازش منتهی می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی اظهار کرد: با توجه به تاکید رئیس کل دادگستری خوزستان، سیاست‌ها و اهداف دستگاه قضایی، یکی از برنامه‌های مهم توسعه حل اختلاف استان پیگیری جدی پرونده‌های زندانیان جرائم غیر عمد و فراهم کردن زمینه آزادی آنان است که با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود، در سال ۱۴۰۲ این برنامه راهبردی و بسیار مهم تحقق پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *