مراکز معاینه فنی منتخب پایتخت در ایام نوروز فعال هستند

11:04 - 28 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۲۳۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مراکز معاینه فنی منتخب پایتخت در ایام نوروز فعال هستند
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران از فعالیت برخی از مراکز معاینه فنی در ایام نوروز خبر داد و گفت: به جز مرکز معاینه فنی بیهقی که شبانه‌روزی فعال است، روزهای فعالیت سایر این مراکز مشخص شده است.

خبرگزاری میزان - بنا بر اعلام مرکز ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران، شادی مالکی درباره نحوه فعالیت مراکز منتخب شهر تهران در ایام تعطیلات نوروز اظهار داشت: با توجه به اهمیت انجام معاینه فنی در سفر‌های نوروزی و تاکید پلیس راهور فراجا به کنترل معاینه فنی خودرو‌ها در جاده و به منظور رفاه حال شهروندان و تسهیل در ارائه خدمت‌رسانی در ایام تعطیلات نوروز در ۲۹ اسفند مراکز سراج، شهید آبشناسان، شقایق، خاوران، امام رضا (ع)، شهدای زمان آباد، فدائیان اسلام، آزادی و ایران خودرو، واحد‌های سیار جیحون و گیلان از ساعت هفت تا ۱۴ فعالیت دارند.

وی ادامه داد: روز یکم فروردین ماه مراکز سراج، شهدای زمان آباد، ایران خودرو و واحد‌های سیار جیحون و گیلان از ساعت هشت تا ۱۷، از دوم تا سوم فروردین ماه مراکز معاینه فنی شهید آبشناسان، شقایق، خاوران، امام رضا (ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فدائیان اسلام، ایران خودرو، واحد‌های سیار جیحون و گیلان از ساعت هشت تا ۱۷ و در روز چهارم فروردین ماه مراکز شهید آبشناسان، شقایق، خاوران، امام رضا (ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فدائیان اسلام، ایران خودرو، واحد‌های سیار جیحون و گیلان از ساعت هشت تا ۱۴ فعال هستند.

مالکی افزود: به همین منظور از شهروندان درخواست می‌شود با توجه به فعالیت مراکز منتخب در این ایام جهت اطلاع از آخرین ساعت کاری و نحوه فعالیت مراکز شهر تهران به سایت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کنند.

وی درباره ادامه فعالیت ۲۴ ساعته مرکز بیهقی در سال جدید توضیح داد: با توجه به مصادف شدن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان جهت رفاه حال روزه‌داران و استفاده از خدمات مراکز معاینه فنی پس از افطار این ستاد نسبت به ادامه افزایش ساعت کاری و شبانه‌روزی کردن مرکز بیهقی اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: در صورت مراجعه و استقبال شهروندان از این طرح در ایام ماه مبارک رمضان، نحوه فعالیت بعضی از مراکز تغییر و این مراکز از افطار تا سحر فعال خواهند شد. البته با توجه به فعالیت مرکز بیهقی در زمان افطار از مراجعان به آن مرکز در این زمان پذیرایی خواهد شد.

 از پنجم فروردین همه مراکز معاینه فنی فعال است

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های در ارتباط با فعالیت مراکز معاینه فنی پس از تعطیلات نوروز گفت: پس از تعطیلات نوروزی و از پنجم فروردین ماه سال ۱۴۰۲ همه مراکز به استثنا مرکز بیهقی با فعالیت شبانه‌روزی، فعال است و ساعت ارائه خدمات این مراکز از ساعت هفت تا ۱۷ است.

مالکی با اشاره به پیشرو بودن سفر‌های نوروزی و اهمیت انجام معاینه فنی پیش از سفر برای کنترل ایمنی خودرو در تشریح برنامه‌ها و اقدامات این ستاد افزود: بخش عمده کنترل انجام شده در مراکز معاینه فنی مربوط به ایمنی خودرو است. از شهروندان درخواست می‌شود خارج از الزامات قانونی حتی با وجود داشتن معاینه فنی دارای اعتبار برای آسودگی خاطر و اطمینان از صحت ایمنی خودرو نسبت به مراجعه به مراکز معاینه فنی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در مراکز معاینه فنی بخش‌هایی مانند وضعیت سلامت سیستم ترمز خودرو، سیستم تعلیق و اهرم‌بندی فرمان و همراستایی چرخ‌ها مورد کنترل می‌شود، بدون تردید سلامت ایمنی خودرو می‌تواند در کاهش تصادفات جاده‌ای و یا خسارت‌های جانی و مالی ناشی از آن موثر باشد.

به گفته وی، در ایام نوروز علاوه بر خدمات معاینه فنی، در میز خدمت مراکز معاینه فنی خدمات ویژه‌ای به عنوان «از من بپرسید» راه‌اندازی می‌شود و کارشناسان متخصص آن بخش پاسخگوی همه سئوالات فنی خودروی مراجعان و اطلاعات موردنیاز برای آماده‌سازی خودرو پیش از سفر هستند.

مالکی افزود: همچنین در این ایام بروشور‌های اطلاع‌رسانی با محتوای اقدامات پیش از سفر در پشت گواهی معاینه فنی در اختیار مراجعان قرار خواهد گرفت که مجموعه اقدامات لازم پیش از سفر و آدرس مراکز معاینه فنی شهر تهران در آن اطلاع‌رسانی شده است.

خودرو‌های شخصی از زمان تولید به مدت چهار سال از معاینه فنی معاف هستند

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در توضیح خودرو‌های شخصی مشمول معاینه فنی در ماه ابتدایی سال جدید افزود: براساس قانون خودرو‌های شخصی از زمان تولید به مدت چهار سال از انجام معاینه فنی معاف هستند بنابراین شهروندان باید برای انجام معاینه فنی دوره‌ای جهت توزیع مراجعات در طول سال به ماه تولید خودرو نیز توجه کنند.

وی ادامه داد: در فروردین سال جدید خودرو‌های تولید داخل فروردین ۱۳۹۸ و ماقبل و خودرو‌های وارداتی مارس ۲۰۱۹ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

مالکی اظهار داشت: اکنون پذیرش در هفت مرکز معاینه فنی شهر تهران اینترنتی انجام می‌شود. مراجعه به مراکز بیهقی، نیایش، شهید آبشناسان، سراج و دماوند و ۲ واحد سیار نوبنیاد و گیلان تنها با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت‌گیری اینترنتی امکانپذیر است. البته بجزء هفت مرکز اشاره شده، مراجعه به صورت حضوری و یا نوبت‌گیری اینترنتی به سایر مراکز وجود دارد.

انتهای پیام/


برچسب ها: معاینه فنی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *