آغاز عملیات قطار سریع‌السیر تهران_مشهد

16:02 - 24 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۸۲۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
آغاز عملیات قطار سریع‌السیر تهران_مشهد
وزیر راه‌وشهرسازی از آغاز به کار قطار سریع‌السیر تهران_مشهد در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: همه شرکت‌های خصوصی، عمومی و دولتی از سوی وزارت راه‌وشهرسازی برای تولید و تامین و واردات ناوگان ریلی مجوز دارند.

خبرگزاری میزان _ مهرداد بذرپاش، وزیر راه‌وشهرسازی در مراسم ورود ۵۰۰ دستگاه ناوگان به شبکه ریلی کشور اظهار کرد: امروز با وجود مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و فرسودگی‌های بازمانده از سال‌های گذشته، رکوردزنی ناوگان ریلی در جابجایی مسافر هم نشان‌دهنده عملکرد مثبت این حوزه و هم نشان‌دهنده تقاضای بالای مسافران در حمل‌ونقل ریلی است.

وی ضمن اشاره به ترافیک بالای سفر‌ها در ایام نوروز گفت: باید سال آینده شاهد تامین میزان قابل توجهی از ناوگان مسافری و باری چه توسط تولید داخل چه واردات باشیم.

سال ۱۴۰۲ سال رکورد‌های ریلی در حوزه جابجایی مسافر و بار

بذرپاش با بیان اینکه سال بعد را باید سال رکورد‌های ریلی در حوزه مسافری و باری رقم بزنیم، افزود: قدمت صنعت حمل‌ونقل ریلی هم این ظرفیت را دارد چرا که شبکه ریلی نیز با همکاری شرکت‌های داخلی و شرکت‌های خارجی در حال توسعه است.

وزیر راه‌وشهرسازی با اشاره به اینکه همه شرکت‌های خصوصی و عمومی از طرف وزارت راه‌وشهرسازی برای واردات ناوگان و لکوموتیو مجوز دارند اظهار امیدواری کرد که همه بخش‌های خصوصی و دولتی کشور برای تولید، تامین و بازسازی واگن و لکوموتیو در این ناوگان در سال ۱۴۰۲، جهش معناداری داشته باشند.

بذرپاش در ادامه از راه‌اندازی و آغاز عملیات قطار سریع‌السیر تهران_مشهد از مبدا و مقصد تهران و مشهد پس از مدت‌ها خبر داد.

به گزارش وزارت راه‌وشهرسازی، وی با اشاره به ورود نسل‌های مختلف تکنولوژی در دنیا بر بروزرسانی تکنولوژی‌های حمل‌ونقل ریلی همسو با جهان تاکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *