ورود ۵۰۰ دستگاه لکوموتیو و واگن نو و بازسازی‌شده به ناوگان ریلی کشور

14:29 - 24 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۷۹۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
ورود ۵۰۰ دستگاه لکوموتیو و واگن نو و بازسازی‌شده به ناوگان ریلی کشور
۵۰۰ دستگاه لکوموتیو و واگن نو و بازسازی‌شده به ارزش ریالی ۲ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان وارد ناوگان ریلی کشور شد.

خبرگزاری میزان _ نوسازی لکوموتیو و واگن‌های ناوگان ریلی کشور شامل ۴۵۳ دستگاه واگن باری نو به ارزش یک هزار و ۱۵ میلیارد تومان، ۶ دستگاه لکوموتیو نو به ارزش ۴۲۰ میلیارد تومان و ۹ دستگاه لکوموتیو بازسازی‌شده به ارزش ۳۱۵ میلیارد تومان می‌شود.

در چهارمین مرحله نوسازی ناوگان ریلی در سال‌جاری، ۵۰۰ دستگاه لکوموتیو و واگن نو و بازسازی‌شده ۱۰ دستگاه واگن مسافری نو به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان و ۲۲ دستگاه واگن مسافری بازسازی‌شده به ارزش ۲۲۰ میلیارد تومان به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور افزوده شد.

نوع واگن‌های باری لبه کوتاه، حمل بالاست، لبه بلند، حمل غلات و حمل کانتینر ۲۶ متری بوده است و مجموعا ۱۴ شرکت اقدامات لازم برای تولید و بازسازی این دستگاه‌ها را انجام داده‌اند.

با اجرای آخرین مرحله نوسازی ناوگان ریلی در سال‌جاری، مجموعا یک هزار و ۶۶۰ دستگاه واگن و لکوموتیو طی سال ۱۴۰۱ وارد ناوگان ریلی کشور شده است.

این نوسازی شامل یک هزار و ۵۷۰ دستگاه واگن باری نو، ۲۳دستگاه لکوموتیو نو و ۱۷ دستگاه لکوموتیو بازسازی‌شده، ۱۰ دستگاه واگن مسافری نو و ۴۰ دستگاه واگن مسافری نوسازی شده می‌شود.

شرکت راه‌آهن در سال‌جاری طی ۴ مرحله در فصول مختلف سال نسبت به نوسازی و توسعه ناوگان ریلی اقدام کرده که بر اساس آن، در فصل بهار ۳۱۹ دستگاه به ارزش ریالی ۹۴۶ میلیارد تومان، ۴۱۳ دستگاه به ارزش ریالی یک هزار و ۲۷ میلیارد تومان، ۴۲۸ دستگاه به ارزش ریالی یک هزار و ۶۱۸ میلیارد تومان و ۵۰۰ دستگاه به ارزش ریالی ۲ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان طی سال ۱۴۰۱ وارد ناوگان ریلی کشور شده است که مجموع آن به یک هزار و ۶۶۰ دستگاه می‎رسد.

به گزارش وزارت را‌ه‌وشهرسازی، به عبارتی حمل‌ونقل ریلی کشور با یک هزار و ۵۷۰ دستگاه واگن باری نو، ۲۳دستگاه لکوموتیو نو و ۱۷ دستگاه لکوموتیو بازسازی‌شده، ۱۰ دستگاه واگن مسافری نو و ۴۰ دستگاه واگن مسافری نوسازی شده، همراه بوده و در تعداد ناوگان ۴۳ درصد رشد نسبت به سال گذشته کسب کرده است.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *