۶۰ زندانی نیازمند خوزستان توسط خیرین آزاد شدند

14:55 - 24 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۷۸۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۶۰ زندانی نیازمند خوزستان توسط خیرین آزاد شدند
در همایشی با حضور رئیس کل دادگستری خوزستان و جمعی از مسئولان استان، زمینه آزادی بیش از ۶۰ زندانی جرائم غیر عمد فراهم شد.


خبرگزاری میزان- در همایشی با حضور رئیس کل دادگستری خوزستان و جمعی از مسئولان استان، زمینه آزادی بیش از ۶۰ زندانی جرائم غیر عمد فراهم شد.

علی دهقانی اظهار کرد: اشتغال و حمایت از تولید در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و فرمان مقام معظم رهبری، یک ضرورت در کشور است و همه مسئولان و نهاد‌ها باید آن را به‌عنوان یک اولویت قرار دهند تا زمینه سرمایه‌گذاری مشروع در استان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری موجب پیشرفت و توسعه در جامعه می‌شود، گفت: اشتغال زندانیان، ضرورتی است که مورد تاکید در سند تحول قضایی است و این اقدام بزرگ خیرین عرصه تولید و اشتغال، قدم بزرگی در جهت همبستگی اجتماعی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، اصلاح و درمان برای زندانیانی است که به علل مختلف در حبس هستند.

دهقانی افزود: اشتغال زندانیان یکی از سیاست‌های دستگاه قضایی کشور است که برای تحقق هرچه بیشتر آن، نیازمند ورود و کمک خیرین چرا که در این زمینه نقش به سزایی دارند.

وی گفت: با آموزش کارگاهی زندانیان و اشتغال آنان و نیز با کمک همه خیرینی که در این کار خیر شرکت می‌کنند، مددجویان ضمن تحمل حبس، کسب درآمد کنند و پس از آزادی نیز مهارتی برای کسب درآمد سالم داشته باشند.

دهقانی تصریح کرد: در سال جاری بیش از سه هزار نفر از زندانیان استان خوزستان در کارگاه‌های زندان آموزش.‌های لازم را فراگرفته و مشغول به کار شدند.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: میزان بدهی مددجویان که امروز آزاد می‌شوند، بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان بوده که درصدی از آن با گذشت شکات و پذیرش اعسار توسط قضات و بخشی از آن نیز با کمک‌های ستاد دیه و خیرین و آورده خود زندانیان فراهم شد.

دهقانی افزود: از ابتدای امسال تاکنون، ۳۶۴ نفر از مجرمان جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه استان خوزستان آزاد شدند.

در این همایش، مدیر عامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی و مدیر کل اشتغال و حرفه‌آموزی سازمان زندان‌های کشور و معاون استاندار، مدیرکل تامینی و تربیتی زندان‌ها و جمعی از دیگر مسئولان استان خوزستان حضور داشتند.


انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *