هشدار دادستان مرکز استان هرمزگان به اخلال‌گران نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال

17:23 - 23 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۶۳۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
هشدار دادستان مرکز استان هرمزگان به اخلال‌گران نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال
دادستان مرکز استان هرمزگان از رسیدگی خارج از نوبت به پرونده‌های متهمان چهارشنبه آخر سال خبر داد و گفت: با هنجارشکنانی که بخواهند بدون توجه به قوانین، نظم عمومی را برهم بزنند برخورد قاطع و بازدارنده خواهد شد.

خبرگزاری میزان _ علیرضا احمدی منش عصر امروز (سه شنبه۲۳ اسفندماه ۱۴۰۱) از رسیدگی خارج از نوبت به پرونده‌های متهمان چهارشنبه آخر سال خبر داد و خاطرنشان کرد: با افرادی که بخواهند بدون توجه به هشدارها، با قانون شکنی و استفاده از مواد منفجره و اشتعال زا، سلامت مردم و امنیت روانی جامعه را خدشه دار کنند برخورد قضایی و بازدارنده خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: نگهداری، حمل و خرید و فروش مواد محترقه نیز به موجب ماده ۱۲ قانون مجازات مرتکبین قاچاق اسلحه و مهمات جرم است.

وی درخصوص برخورد قضایی با مجرمین چهارشنبه‌سوری، بیان کرد: استفاده از مواد محترقه اگر منتهی به آسیب بدنی شود علاوه بر مجازات حبس، موجب محکومیت به پرداخت دیه به مصدومین نیز خواهد شد.

 احمدی منش افزود: با اتخاذ تدابیر لازم، ضابطین قضایی به منظور شناسایی افرادی که از این موقعیت جهت تهدید سلامت مردم، تخریب اموال عمومی و برهم زدن امنیت شهروندان، سوء‌استفاده می‌کنند، اقدام خواهند کرد.

 وی تصریح کرد: تمامی مسئولین و ارگان‌های مربوطه برنامه‌ریزی لازم را برای پیشگیری از وقوع حوادث ناخوشایند چهارشنبه آخر سال به‌عمل آورده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در خاتمه ابراز امیدواری کرد: شهروندان با تبعیت از قانون و توجه به تذکرات مسئولان و همچنین پرهیز از تجمعات غیرضروری و اقدامات نابهنجار و مخاطره‌آمیز، پایان سال خوبی را برای خود و خانواده هایشان رقم بزنند. 

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *