۲۰ محکوم به قصاص نفس در سال ۱۴۰۱ با همت مراجع قضایی استان بوشهر به زندگی بازگشتند

۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶:۲۳
کد خبر: ۴۷۰۳۵۷۵
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
۲۰ محکوم به قصاص نفس در سال ۱۴۰۱ با همت مراجع قضایی استان بوشهر به زندگی بازگشتند
رئیس کل دادگستری استان بوشهر، گفت: با تلاش‌های گسترده مراجع قضایی استان در سال ۱۴۰۱ و ایجاد سازش در ۲۰ پرونده فقره پرونده قصاص‌نفس تمامی محکومان این پرونده‌ها با رهایی از قصاص به زندگی بازگشتند.

مهدی مهرانگیز در گفت‌وگو با میزان، در تشریح اقدامات مسئولان دادگستری استان بوشهر، در رابطه با تعیین تکلیف پرونده‌های قصاص نفس، اظهارکرد: در کنار روحیه گذشت و صلح دوستی مردم استان بوشهر، تلاش‌های مسئولان قضایی استان و مساعدت‌های معتمدان و ریش سفیدان، در ایجاد صلح و سازش و رهایی از قصاص در استان بوشهر مسرت بخش بوده است.

وی با بیان اینکه مردم استان بوشهر به کرامت و نجابت شهره هستند، افزود: ازاین رو تلاش‌های گسترده شورا‌های حل اختلاف استان در راستای ایجاد سازش در پرونده‌ها به نتایج بسیار خوبی ختم شده و برهمین اساس در سال گذشته با ایجاد سازش در ۲۰ فقره پرونده قصاص نفس و جلب رضایت اولیای دم تمامی ۲۰ محکوم این پرونده‌ها از قصاص رهایی یافته و به زندگی بازگشتند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر همچنین تاکید کرد: برای سال‌جاری نیز با کمک مسئولان قضایی و بررسی‌های کارشناسانه برنامه ریزی‌هایی در راستای تاکیدات رئیس دستگاه قضا مبنی بر تعیین تکلیف پرونده‌های قصاص نفس خواهیم داشت.

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگساری اقدامات

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha