دادستان گلستان به موضوع وضعیت نگهداری گوزن‌های قرمز ایرانی در پارک جنگلی قرق ورود کرد

14:02 - 23 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۵۴۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دادستان گلستان به موضوع وضعیت نگهداری گوزن‌های قرمز ایرانی در پارک جنگلی قرق ورود کرد
در پی انتشار خبری مبنی بر تامین نشدن خوراک مرال‌های پارک جنگلی قرق؛ دادستان مرکز استان برای بررسی موضوع به محل نگهداری این حیوانات رفت.

خبرگزاری میزان- محمود اسپانلو  گفت: علیرغم این که خرداد ماه امسال برای ساماندهی وضعیت گوزن‌های پارک جنگلی قرق با حضور مدیران منابع طبیعی، محیط زیست و شهرداری قرق، تصمیم گیری شده بود، اما بررسی‌ها حاکی از بی توجهی به نگهداری این گونه جانوری منحصر به فرد ایرانی است.

 دادستان مرکز استان گلستان افزود: در بازدید امروز از پارک جنگلی قرق با دستور دادستانی، خوراک یک ماه این گوزن‌ها تامین شد.

وی ادامه داد: پنج شنبه هم در جلسه‌ای که در دادسرای گرگان با حضور مدیران منابع طبیعی، محیط زیست، شهرداری قرق و دامپزشکی استان برگزار می‌شود، درباره وظایف هر دستگاه درقبال نگهداری این جانوران تصمیم گیری خواهد شد.

دادستان مرکز استان گلستان گفت: اگر در بررسی‌ها کوتاهی یا ترک فعل این مدیران مشخص شود از باب ترک فعل هم برای متخلفان پرونده تشکیل خواهد شد.

روز گذشته خبری مبنی بر گرسنگی ۱۰ روزه گوزن‌های قرمز پارک جنگلی قرق در فضای مجازی منتشر شد.

حدود نیم قرن پیش نخستین مرکز تکثیر و نگهداری مرال در کشور با هدف بقای نسل این گونه کمیاب در پارک جنگلی قرق گرگان تاسیس شد. هم اکنون ۸ مرال در این پارک جنگلی نگهداری می‌شود که ۶ گوزن ماده آبستن هستند.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *