شناسایی هزار میلیارد تومان از اموال قاچاقچیان در یک‌ پرونده در استان گلستان 

12:22 - 22 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۲۹۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
شناسایی هزار میلیارد تومان از اموال قاچاقچیان در یک‌ پرونده در استان گلستان 
دادستان مرکز استان گلستان از عزم دستگاه قضایی برای ضربه زدن به بنیان‌های مالی قاچاقچیان خبر داد.

خبرگزاری میزان- محمود اسپانلو در کارگاه آموزشی شناسایی اموال قاچاقچیان موادمخدر در استان گلستان از تبیین آیین نامه شناسایی اموال قاچاقچیان در استان خبر داد و گفت: تبیین این آیین نامه و دستورالعمل، باب جدیدی در پرونده‌های پولشویی در استان باز کرده است و با استفاده از همین راهکار، ۶ پرونده مهم در حوزه موادمخدر و پولشویی در استان تشکیل داده ایم که فقط در یک فقره بالغ بر هزار میلیارد تومان اموال و املاک شناسایی شده است.

دادستان مرکز استان گلستان از افزایش سخت گیری برای استرداد اموال قاچاقچیان موادمخدر هم تاکید کرد و گفت: امسال کاهش ۷۵ درصدی استرداد اموال قاچاقچیان را داریم و نشان می‌دهد عزم ما برای برخورد با قاچاقچیان جزم است.

وی گفت: اگر در پرونده‌های موادمخدر به صرف مجازات اکتفا کنیم توفیق نخواهیم داشت و باید روی شناسایی اموال حاصل از قاچاق و پولشویی تمرکز کنیم.

اسپانلو افزود: اگر نتوانیم قضات و ضابطان قضایی را در شیوه‌های شناسایی و توقیف اموال قاچاقچیان توانمند کنیم، نخواهیم توانست هزینه ارتکاب جرم در تجارت پرسود موادمخدر را بالا ببریم.

 دادستان مرکز استان گلستان  تاکید کرد: فقط با شناسایی بنیان‌های مالی قاچاقچیان موادمخدر می‌توانیم در عرصه مبارزه با این تجارت مرگ موفق باشیم و آموزش و توانمند سازی همکاران می‌تواند در این راه به ما کمک کند.

کارگاه آموزشی قضات و ضابطین و دست اندرکاران حوزه شناسایی اموال قاچاقچیان امروز با هدف ایجاد وحد رویه برای ضربه زنی به بنیان‌های مالی قاچاقچیان موادمخدر در استان گلستان برگزار شد.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *