رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

۳۸ هزار و پرونده در دادسرای بیرجند در سال جاری بررسی شد

11:04 - 22 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۲۸۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۳۸ هزار و پرونده در دادسرای بیرجند در سال جاری بررسی شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی گفت: ۳۸ هزار و ۹۶۷ فقره پرونده کیفری در دادسرای بیرجند طی سال جاری رسیدگی شده است.

خبرگزاری میزان-حجت الاسلام علی نسائی زهان صبح دوشنبه در نشست خبری که در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب بیرجند برگزار شد اظهار کرد: با تلاش بی‌وقفه همه نیرو‌های انتظامی و با تعامل دستگاه‌های اجرایی، خراسان جنوبی از نظر امنیت استان در وضعیت سفید است.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند بیان کرد: در بحث اغتشاشات، مقابله با مواد مخدر و سرقت نیروی انتظامی خراسان جنوبی عملکرد خوبی داشته و ۱۵۰ میلیارد تومان از وسایل نقلیه و اموال قاچاق فروشان مصادره شد.

حجت الاسلام والمسلمین نسائی با تأکید بر اینکه ما با شادی مردم مخالف نیستیم، ادامه داد:، اما با کسانی که به بهانه چهارشنبه سوری کار خلاف قانون می‌کنند، مقابله خواهیم کرد.


دادستان عمومی و انقلاب مرکزاستان  با تأکید بر اینکه پرتاب مواد محترقه جرم مشهود است، افزود: در این راستا نیروی انتظامی می‌تواند با هنجارشکنان با سرعت برخورد کرده و تشکیل پرونده دهد.

وی افزود: اجازه نمی‌دهیم افرادی در جامعه به آسانی و راحتی کار خلاف قانون کنند بلکه با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام  والمسلمین نسائی زهان گفت: اگر اداراتی، چون اوقاف و یا میراث فرهنگی چاهی دارند باید با نصب علائم و… هشدار دهند تا خدای نکرده کسی داخل این چاه‌ها نیفتد.

وی همچنین بر اجرای احکام قطعی تأکید کرد و ادامه داد: اگر به واسطه عدم مراقبت از این چاه‌ها برای کسی حادثه‌ای رخ دهد، به سراغ ادارات مربوطه خواهیم رفت.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ تعداد ۷۴ هزار پرونده کیفری در دادسرا‌های استان رسیدگی شده است، بیان کرد: در سال جاری هم تا این لحظه ۳۸ هزار و ۹۶۷ فقره پرونده کیفری در دادسرای بیرجند با ۲۲ قاضی رسیدگی شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *