مخبر: دولت حل مسائل ارزی را با جدیت دنبال می‌کند

۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴:۰۲
کد خبر: ۴۷۰۳۱۸۳
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
مخبر: دولت حل مسائل ارزی را با جدیت دنبال می‌کند
معاون اول رییس جمهور بیان کرد: امروز مساله نوسانات نرخ ارز و نابسامانی‌های موجود در بازار ارز در دستور کار قرار دارد و دولت حل مسائل ارزی را با جدیت دنبال می‌کند.

خبرگزاری میزان - با حضور معاون اول رییس جمهور معاملات شمش طلا در بازار‌های مالی و مشتق بورس کالای ایران بطور رسمی آغاز شد.

محمد مخبر ظهر امروز (یکشنبه) در این مراسم در محل وزارت اقتصاد و دارایی، با تاکید بر برنامه ریزی و زمانبندی دولت سیزدهم برای تمامی موضوعات و مسائل اقتصادی، رشد نقدینگی زیر ۳۰ درصد امروز کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: این دستاورد‌ها بدون برنامه ریزی دقیق میسر نمی‌شود و تمام ناترازی‌های اقتصاد کشور زیر ذره بین دولت قرار دارد، اما باید بدانیم که حل این مسائل کاری سخت و زمان بر است.

وی با اشاره به اقدامات دولت برای کنترل نوسانات نرخ ارز و به دنبال آن تلاش‌های جدی دشمنان برای ایجاد نابسامانی در بازار ارز ایران، تصریح کرد: هر حرکت و اقدامی که دولت برای کنترل نرخ ارز انجام داد دشمنان بلافاصله اقدام دیگری را برای بی تاثیر کردن تدابیر دولت در دستور کار خود قرار داده و تلاش کردند با فشار بر کشورها، تحریم بانک ها، افراد و شرکت‌های ایرانی فضاسازی روانی در ایران انجام دهند و از این طریق اثرگذاری تدابیر دولت را برای کنترل نرخ ارز کاهش دهند.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: امروز مساله نوسانات نرخ ارز و نابسامانی‌های موجود در بازار ارز در دستور کار قرار دارد و دولت حل مسائل ارزی را با جدیت دنبال می‌کند.

مخبر با اشاره به اینکه مردم گاهی برای حفظ سرمایه‌ها و دارایی‌های خود ناچار هستند به بازار‌هایی نظیر بازار ارز و طلا ورود کنند، گفت: مردم از تعقل، مدیریت و خلاقیت برخوردار هستند و اگر بستر مناسبی برای سرمایه گذاری جامعه فراهم گردد، دارایی‌های مردم می‌تواند در بخش‌های مولد سرمایه گذاری شود که به ثبات اقتصادی در کشور منجر خواهد شد. در این زمینه با ایجاد تنوع در سرمایه گذاری باید به مردم برای هدایت سرمایه‌های شان به بازار‌های مولد کمک کنیم.

وی با یادآوری اینکه امروز در بخش اقتدار نظامی به نقطه بازدارندگی رسیده ایم، افزود: امروز دیگر دشمنان ملت ایران جنگ نظامی با ما را از تصور خود نیز خارج کرده اند و اگر بتوانیم شاخص‌های کلان اقتصادی را به ثبات برسانیم، دشمنان آگاه خواهند شد که با ایجاد نوسانات نمی‌توانند بازار‌های کشور را مختل کنند و از این طریق در بخش اقتصادی نیز به نقطه بازدارندگی خواهیم رسید.

مخبر با قدردانی از وزیر امور اقتصادی و دارایی برای تلاش و پیگیری اولویت‌های اقتصادی دولت و همچنین آغاز به کار معاملات شمش طلا در بورس کالای ایران تصریح کرد: بورس و بازار سرمایه باید واسط رشد دارایی‌ها و خلق ثروت برای مردم و کشور قرار گیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *