مرحله دوم سود سهام‌عدالت تا پایان اسفند واریز می‌شود

12:04 - 21 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۰۸۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مرحله دوم سود سهام‌عدالت تا پایان اسفند واریز می‌شود
وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه برخی از شرکت‌ها تاکنون سود سهام‌عدالت را واریز نکرده‌اند، گفت: سازمان بورس در حال پیگیری برای واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا پایان اسفند است.

خبرگزاری میزان _ احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، در خصوص واریز مرحله دوم سود سهام عدالت گفت: سازمان بورس در حال پیگیری واریز سود از سه شرکت باقی‌مانده است. امیدواریم تا پایان اسفند واریز سود انجام شود.

تحقق هدایت نقدینگی به صنعت نفت به‌عنوان ارزنده‌ترین حوزه سرمایه‌گذاری مولد

وی  در آئین رونمایی از معاملات گواهی سپرده نفت و میعانات گازی در بورس انرژی با بیان اینکه یکی از رویا‌هایی که همیشه از آن صحبت می‌شد، امروز محقق می‌شود، بیان کرد: امروز عده‌ای از فعالان اقتصادی خصوصی کشور می‌توانند نفت را به‌صورت فیزیکی تحویل بگیرند و برای آن خریدار خارجی پیدا کنند. امیدوار هستم با تلاش وزارت نفت و بورس انرژی این مسیر ادامه یابد تا شاهد عمق‌بخشی در این گواهی باشیم.

خاندوزی با اشاره به اینکه نفت در قرن ۱۴ شمسی ما ایرانیان یکی از کلیدواژه‌های پربسامد در اقتصاد ایران بود، افزود: با همه پیچیدگی‌های اقتصادی و سیاسی که نفت برای دولت ایران و مناسبات اقتصادی دارد، یکی از چالش‌های مهم حوزه نفت، نحوه مشارکت دادن بخش خصوص در نفت ایران بود که چند سال این موضوع قفل بود.

وزیر امور اقتصاد و دارایی تأکید کرد: بخشی از این قفل سال ۸۴ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی با اجرای اصل ۴۴ و بخشی دیگر از این قفل به یمن تحریم‌ها، امروز با گواهی سپرده نفت در بورس انرژی در حال باز شدن است.

خاندوزی افزود: امروز در حالی بیش از یک سال از تلاش مشترک ۲ وزارتخانه نفت و اقتصاد می‌گذرد که گواهی سپرده نفت خام را رونمایی می‌کنیم و به نظر می‌رسد این مسیر ادامه یابد تا بتوانیم این ابزار جدید مالی و اقتصادی را بهتر ترسیم و نقطه عطفی در مسیر اقتصادی ایران ایجاد کنیم.

وی اظهار کرد: این رویداد زمانی انجام می‌شود که فروش نفت به لطف دیپلماسی انرزی نسبت به ۲ سال گذشته بهتر است و هم‌زمان با تلاش در حوزه صادرات مسیر فروش ریالی به بخش خصوصی نیز امروز ایجاد می‌شود.

وزیر امور اقتصاد و دارایی  گفت: تلاش دوستان در دولت این بود تا رقابت و شفافیت معاملات بخش خصوصی در صنعت نفت بیشتر شود که گواهی سپرده نفت‌خام این کار را خواهد کرد. نفت در اتاق شیشه‌ای بورس انرژی عرضه می‌شود که خود در شفافیت آن تأثیرگذار است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *