مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران اعلام کرد:

میزبانی ۳۲ کتابخانه عمومی استان تهران در طرح ملی کتابخانه گردی

8:38 - 21 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۰۰۹
میزبانی ۳۲ کتابخانه عمومی استان تهران در طرح ملی کتابخانه گردی
علیرضا زندوکیلی؛ مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران گفت:به مناسبت ۱۷ اسفند ماه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ۳۲ کتابخانه منتخب استان تهران آماده پذیرایی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در طرح کتابخانه گردی شدند.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان تهران، علیرضا زندوکیلی؛ مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران با اشاره به ۱۷ اسفند ماه سالروز تأسیس کتابخانه‌های عمومی گفت: همزمان با نوزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت، طرح ملی کتابخانه گردی همزمان با سراسر کشور در ۳۲ کتابخانه عمومی منتخب استان برگزار می‌شود.

وی افزود: به همین منظور ۳۲ کتابخانه منتخب استان میزبان مسئولان ملی- استانی از جمله فرمانداران، استانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای شهر و روستا، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، ائمه محترم جمعه و جماعت، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها و گروه‌های مرجع و نخبگان خواهند بود.

زندوکیلی با اشاره به کتابخانه‌های مشارکت کننده در طرح کتابخانه‌گردی به تفکیک هر شهرستان تصریح کرد: این مراسم در شهرتهران در کتابخانه مرکزی پارک شهر، کتابخانه هدهد سفید، کتابخانه علامه طباطبایی، کتابخانه علامه دهخدا، کتابخانه دانشمند وکتابخانه نظامی گنجوی از ساعت ۸ صبح فردا دوشنبه ۱۵ اسفندماه آغاز شده و طی آن کارکنان و کتابداران میزبان مسئولان، فعالان فرهنگی، هنری، ورزشی و اهالی رسانه خواهند بود.

زندوکیلی خاطرنشان کرد: در سایر شهرستان‌های استان نیز دو کتابخانه منتخب میزبان شرکت‌کنندگان در طرح کتابخانه‌گردی است که این کتابخانه‌ها شامل کتابخانه‌های شیخ کلینی و امام خمینی (ره) در شهرستان ری؛ اندیشه و استاد شهریار در شهرستان شهریار؛ زنده یاد محمدی و جاویدالاثر کاظم اخوان در شهرستان رباط کریم؛ بعثت و کوثر در شهرستان دماوند؛ شهدای گمنام و شیخ بهائی در شهرستان پردیس؛ شهدای امامی امین و پانزده خرداد در شهرستان پیشوا؛ مهر و شهید رجایی در شهرستان ملارد؛ علامه قطب الدین رازی در شهرستان ورامین؛ ولایت در شهرستان قرچک؛ استاد امیری فیروزکوهی در شهرستان فیروزکوه و احمد آباد مستوفی و شهید مطهری در شهرستان اسلامشهر هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران اعلام کرد: «اهدای کتاب، اهدای دانایی» توسط مردم و مسئولان، برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری نشست کتابخوانی و نشست‌های نقد و بررسی و معرفی کتاب، اجرا و همخوانی سرود با موضوع کتاب و... از جمله برنامه‌های این مراسم هستند که به صورت ویژه در این روز به همت مسئولین و کتابداران به اجرا در خواهد آمد.

زندوکیلی در پایان از تمامی مردم و مسئولان دعوت کرد در این روز با حضور در کتابخانه‌های مذکور میهمان کتابداران مهربان و زحمتکش استان تهران باشند.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *