در پی سفر رئیس قوه قضاییه به اصفهان انجام شد؛

آزادی یک زندانی محکوم به قصاص پس از ۲۸ سال از زندان اصفهان

15:26 - 20 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۹۲۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
آزادی یک زندانی محکوم به قصاص پس از ۲۸ سال از زندان اصفهان
مدیر زندان مرکزی اصفهان گفت: در آستانه سفر رئیس قوه قضاییه به استان اصفهان یک زندانی با کمک خیرین کشور تبعه خارجی که در ایران حضور داشتند، مبلغ ۶ میلیارد ریال دیه نامبرده را تامین و به حساب سپرده دادگستری استان واریز و در نهایت این فرد پس از ۲۸ سال از زندان آزاد شد.

خبرگزاری میزان - صید مراد نصیریان مدیر زندان مرکزی اصفهان اظهار کرد: یک زندانی تبعه خارجی که در شهریور ماه سال ۷۳ در سن ۲۴ سالگی به اتهام قتل عمدی در یکی از شهرستان‌های استان به زندان معرفی و به قصاص نفس محکوم شده بود، با تلاش‌های مددکاران زندان از قصاص نفس رهایی یافت.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۷ با پیگیری شبانه روزی مددکاران زندان، حکم این متهم به دیه تبدیل و مشمول اعمال ماده ۴۲۹ شد که بدلیل عجز از تودیع وثیقه در زندان تحمل کیفر کرد.

نصیریان با اشاره به این که زندانی در طول مدت تحمل حبس مرتکب هیچ گونه تخلف انضباطی نشده است، تصریح کرد: این زندانی در طی مدت دوران محکومیتش به اشتغال درون بند مشغول بوده و در زمینه تولید صنایع دستی - بافندگی و تسبیح سازی مهارت خاصی را پیدا کرد.

مدیر زندان مرکزی اصفهان بیان کرد: در آستانه سفر رئیس قوه قضاییه به استان اصفهان نامبرده با کمک خیرین کشور تبعه افغانستان که در ایران حضور داشتند، مبلغ ۶ میلیارد ریال دیه نامبرده را تامین و به حساب سپرده دادگستری استان واریز کردند که پس از طی مراحل قانونی و قضایی نامبرده از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده و جامعه بازگشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *