رئیس کل دادگستری فارس: رفع تصرف ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان اقلید آغاز شد

۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴:۲۶
کد خبر: ۴۷۰۲۹۰۳
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری فارس: رفع تصرف ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان اقلید آغاز شد
رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: عملیات اجرایی رفع تصرف ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان اقلید با پیگیری و نظارت مستقیم مقام قضایی آغاز شد.

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی اظهار کرد: عملیات اجرایی رفع تصرف  ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان اقلید با پیگیری و نظارت مستقیم مقام قضایی آغاز شد. 

رئیس کل دادگستری استان فارس از ادامه رفع تصرفات در استان فارس تا انتهای سال خبر داد و افزود: اجرای احکام قطعی دادگاه‌ها، دستورات قضایی و اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها بدون توقف ادامه خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری فارس: رفع تصرف از ۲هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان اقلید آغاز شد

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان اینکه اراضی رفع تصرف شده در سه منطقه بند بهرام، منجق لو و سده واقع شده است، گفت: این عملیات اجرایی از امروز آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از برداشت‌های غیر مجاز آب از سد ملاصدرا توسط متعارضین اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۴۰ پمپ انتقال آب به صورت غیر مجاز بر روی سد ملاصدرا و انشعابات آبریز این سد نصب شده بود که با اقدام قاطع قضایی و همکاری سازمان‌های متولی جمع آوری شد.

وی این اقدام قاطع را نتیجه هماهنگی و کار مشترک نهاد‌های و سازمان‌های متولی امر زمین در استان دانست و تصریح کرد: با اجرای این حکم میزان رفع تصرفات در استان فارس در سال جاری دو برابر خواهد شد.

رئیس کل دادگستری فارس: رفع تصرف از ۲هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان اقلید آغاز شد

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با تأکید بر اینکه لازم است در راستای جلوگیری از دست اندازی سودجویان هزینه تصرف اراضی را با اصلاح قانون افزایش دهیم، گفت: افزایش نیروی انسانی در راستای پیشگیری از تصرفات تنها یک راه پیشگیری است که باید این دسته از اقدامات پیشگیرانه با جمع بندی نظرات حقوقدانان و کارشناسان امر منجر به اصلاح قوانین شود.

گفتنی است؛ تا انتهای دی ماه سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی در استان فارس رفع تصرف شده بود که با اجرای عملیات رفع تصرف امروز در شهرستان اقلید این میزان به قریب به ۵ هزار هکتار افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *