وزیر دفاع: جت «یاسین» می‌تواند به عنوان هواپیمای پشتیبانی‌نزدیک‌ استفاده شود

9:24 - 20 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۸۰۸
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
وزیر دفاع: جت «یاسین» می‌تواند به عنوان هواپیمای پشتیبانی‌نزدیک‌ استفاده شود
امیر سرتیپ «آشتیانی» با اشاره به رونمایی نسل جدید جت آموزشی یاسین، گفت: ویژگی این جت آموزشی طراحی کاملا بومی آن است که موجب شده تا از این نمونه بتوانیم برای هواپیما‌های رزمی و پشتیبانی از نزدیک نیز استفاده کنیم.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع پرس، امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح صبح امروز (شنبه) در حاشیه رونمایی از نمونه معیار تولید و خط تولید انبوه جت آموزشی یاسین که با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های ما در ارتقای آموزش خلبانی است؛ چرا که آموزش خلبانی از جمله آموزش‌هایی است که از اهمیت بالایی برخوردار است؛ انجام این مهم نیاز به هواپیمای آموزشی در کلاس‌های مختلف دارد.

وی‌افزود: صنعت هوایی از سال‌ها پیش قدام به طراحی جت آموزشی یاسین کردند که امروز فرزند دوم آن رونمایی شد ویژگی این جت آموزشی طراحی کاملا بومی آن است که موجب شده تا از این نمونه بتوانیم برای هواپیما‌های رزمی و پشتیبانی از نزدیک نیز استفاده کنیم.

وی‌ادامه داد: قالب تجهیزات هواپیما بومی‌سازی شده و یقیین داریم به عنوان هواپیمای پیشرفته می‌تواند مأموریت‌هایی که به نیروی هوایی واگذار می‌شود را به خوبی انجام دهد و در کاهش مدت زمان آموزش و کیفیت آموزش‌ها موثر واقع شود.

امیر سرتیپ حمید واحدی فرمانده نهاجا نیز در ادامه عنوان کرد:در زمان گدشته آموزش خلبانان جت هوایی درخارج از ایران انجام می‌شد و بواسطه تحریم‌هایی‌که علیه کشورمان اعمال شده، اولین جایی که تحت تاثیر این تحریم‌ها قرار گرفت این بخش بود که باعث شد نتوانیم آموزش‌ها را در خارج دنبال کنیم.

وی‌ادامه داد: این‌باعث می‌شود دوره آموزش‌ها کامل‌تر و کوتاه‌تر شود و درآینده نزدیک هواپیمای شکاری که کوثر باشد نیز می‌تواند باعث ارتقای توان دفاعی کشورمان شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *