بهره‌برداری از ۱۰ طرح دریایی و بندری در هرمزگان

9:08 - 20 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۷۹۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
بهره‌برداری از ۱۰ طرح دریایی و بندری در هرمزگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افتتاح ۱۰ طرح دریایی و بندری به ارزش ۴۲ هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال در این استان خبر داد.

خبرگزاری میزان _ حسین عباس‌نژاد، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، در رابطه با افتتاح ۱۰ طرح دریایی و بندری در این استان اعلام کرد: بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰ طرح حوزه دریایی و بندری این استان امروز شنبه ۲۰ اسفند با حضور مهرداد بذرپاش، وزیر راه‌وشهرسازی، علی اکبر صفایی، مدیرعامل بنادر و دریانوردی، آغاز می‌شود.  

به گفته وی، این ۱۰ طرح شامل ۶ پروژه بهره‌برداری به ارزش ۱۹ هزار و ۳۲ میلیارد ریال، سه پروژه آغاز عملیات اجرایی به ارزش ۲۱ هزار و ۷۲۹ میلیارد ریال و یک پروژه بهره‌برداری از تجهیزات به ارزش ۲ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال می‌باشد.  

مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در تشریح جزئیات این طرح‌ها به سه طرح شاخص آماده بهره‌برداری اشاره کرد و گفت: با حضور وزیر راه‌وشهرسازی در بندر شهید رجایی ساختمان مرجع دریایی و بخش جدید فاز سوم بندر شهید رجایی به همراه ۲ دستگاه مکنده در این بندر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.  

عباس‌نژاد افزود: بخش کنترل ترافیک و امداد نجات دریایی کشور در این ساختمان مستقر شده و بیشترین امکانات و تجهیزات مدرن استفاده شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی و به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: درحال حاضر ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی شش میلیون TEU در سال است که با بهره‌برداری از فاز سوم طرح توسعه این بندر این ظرفیت به هشت میلیون TEU در سال افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین اعلام کرد: فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی شامل سه پست اسکله و ۵۱ هکتار اراضی پسکرانه با استفاده از مدرن‌ترین تکنولوژی بندرسازی و سازه‌های دریایی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، عباس‌نژاد بهره‌برداری از بندر جدیدالاحداث خمیر را از دیگر طرح‌های شاخص نام برد که اثرگذاری بسیار زیادی در توسعه صادرات مواد معدنی و ایجاد اشتغال و رونق معیشت ساحل‌نشینان این منطقه دارد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *