ورود ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالای اساسی به بندر امام خمینی(ره)

10:49 - 13 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۱۶۲۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
ورود ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالای اساسی به بندر امام خمینی(ره)
سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان از تخلیه کشتی ۷۰ هزار تنی حامل کالای اساسی در طول سه روز خبر داد و گفت: در حال حاضر ضمن ورود ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزارتن کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی (ره) به کشور، حجم خروج کالای اساسی از این مجتمع بندری به بیش از ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده است.

خبرگزاری میزان _ داود چگنی، سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، در رابطه با ورود ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالای اساسی به بندر امام خمینی (ره) گفت: به واسطه ارتقاء شاخص‌های بهره‌وری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)، فرایند تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی از سرعت مطلوبی برخوردار هستند.

وی با اشاره به تأمین تجهیزات استراتژیک پرقدرت، انسجام‌بخشی و هماهنگی عوامل تخلیه در زمینه تخلیه کالا‌های اساسی از کشتی‌های وارداتی حامل کالای اساسی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته بالغ بر  ۲۶ هزارتن کالای اساسی از یک فروند کشتی تخلیه شد.

چگنی تصریح کرد: همچنین با تداوم این روند، کشتی ۷۰ هزارتنی حامل ذرت طی مدت زمان سه روز تخلیه و از اسکله جداسازی خواهد شد.

سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان اضافه کرد: به طور همزمان برای تسریع در تخلیه این میزان کالای اساسی پنج تجهیز شامل چهار مکنده پرقدرت و یک جرثقیل ۱۴۰ تنی در حال تخلیه کالای اساسی از کشتی بود که رکورد جدیدی در این زمینه به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴.۳ میلیون تن کالای اساسی از طریق پهلوگیری ۲۵۲  فروند کشتی در بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

به گزارش وزارت راه‌وشهرسازی، چگنی یادآور شد: از این میزان کالای اساسی وارد شده به این بندر بیش از ۱۳.۷ میلیون تن کالا به وسیله ناوگان حمل و نقل جاده‌ای  و ریلی به مراکز مصرف در سراسر کشور انتقال داده شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *