انتقاد کنعانی از تلاش آلمان در مسیر حمایت از تروریست‌های مسلح و صدمه زدن به روابط ایران و عراق

۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴:۰۸
کد خبر: ۴۷۰۲۴۶۲
انتقاد کنعانی از تلاش آلمان در مسیر حمایت از تروریست‌های مسلح و صدمه زدن به روابط ایران و عراق
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آلمان در بغداد واکنش نشان داد.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آلمان در بغداد را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: انتظار می‌رفت وزیر خارجه آلمان قبل از هر چیز به خاطر عملکرد شرم آور گذشته دولت این کشور در قبال دو ملت ایران و عراق عذرخواهی می‌کرد، نه این که با طرح ادعا‌های بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، تلاش کند تا سابقه جنایات کشورش در حمایت از رژیم صدام علیه ایران و نیز جنایت ننگین تجهیز رژیم بعث به سلاح‌های شیمیایی به منظور به کارگیری آن علیه نظامیان و شهروندان بی دفاع ایرانی و عراقی را مخفی کند.

کنعانی با یادآوری نقش انکارناپذیر ایران در حمایت از یکپارچگی و وحدت سرزمینی عراق و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور گفت: متاسفانه در حال حاضر جمع قابل توجهی از گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب مسلح که دستشان به خون شهروندان غیرنظامی ایران و عراق آلوده است، در آلمان ماوا گزیده‌اند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: اظهارات وزیر خارجه آلمان علیه ایران از بغداد، نشانه استمرار رویکرد حمایت آمیز دولت آلمان از تروریست‌های مسلح و تجزیه طلب علیه جمهوری اسلامی ایران و در استمرار تلاش بی حاصل برای صدمه زدن به روابط دو کشور همسایه ایران و عراق است.

کنعانی در پایان با توصیه به آلمان برای درس گرفتن از تاریخ، خاطر نشان کرد: دولت‌ها و ملت‌های منطقه هرگز عملکرد برخی از کشور‌های مشخص غربی از جمله آلمان در جنگ‌افروزی و حمایت از دیکتاتور‌های جنگ افروز را فراموش نمی‌کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha