آشنایی با بزرگترین پروژه نظام سلامت؛ کلان بیمارستان حضرت مهدی (عج) چه ویژگی‌هایی دارد؟

16:13 - 16 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۴۰۲
آشنایی با بزرگترین پروژه نظام سلامت؛ کلان بیمارستان حضرت مهدی (عج) چه ویژگی‌هایی دارد؟
فاز اول بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) همزمان با میلاد منجی عالم بشریت و با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

خبرگزاری میزان - کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بزرگترین مجموعه درمانی نظام سلامت در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی است.

 این پروژه سرآمد بیمارستان‌های ایران و ابرپروژه‌ای ملی است.

 بیمارستان حضرت مهدی (عج)، با نزدیک به ۱۰۰۰ تخت شامل ٥٢٢ تخت بستری عادی، ۲۰۴ تخت بستری ویژه، ۱۱۰ تخت بستری اورژانس و ۴۲ تخت بستری جراحی سرپایی، پروژه بیمارستانی منحصر بفرد تاریخ نظام سلامت کشور است که فردا افتتاح می‌شود. 

این بیمارستان ۱۰۸ هزار متر مربع وسعت دارد و به همین دلیل سرانه فضای فیزیکی هر تخت آن بالاست و بیماران در فضایی باز و مناسب تحت درمان قرار می‌گیرند. همچنین برخوردار از پد هلی کوپتر، تجهیزات پیشرفته، روزآمد و فوق مدرن است. 

بیمارستان حضرت مهدی (عج) بیشترین تعداد تخت ICU و CCU را در بین بیمارستان‌های کشور دارد.

این بیمارستان ۱۱۰ تخت اورژانس و ۳۸۰ عضو هیأت علمی دارد که تعدد و تنوع رشته‌های آن‌ها در بین بیمارستان‌های کشور و منطقه بی نظیر است.
 
دشوارترین و‌مهمترین اعمال جراحی از قبیل پیوند کبد و جراحی قاعده جمجمه در این بیمارستان به واسطه تجهیزات پیشرفته و پزشکان نخبه و دانشمند قابل انجام است. 

 این مرکز درمانی ۶ ژنراتور دارد که هر یک از این ژنراتور‌ها برای تامین برق یک مجموعه بیمارستانی بزرگ کافی است.

پیام مهم افتتاح کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به جامعه، تغییر تصویری است که از خدمات دولتی درمان در ذهن دارند. این کلان بیمارستان، تصور رسوب یافته از دوران قبل از انقلاب و القا شده از نظام سرمایه داری غربی را که برای دریافت خدمات با کیفیت باید به بخش خصوصی مراجعه کرد، از اذهان می‌زداید و نشان می‌دهد که نه فقط کیفیت درمان بلکه کرامت، احترام، آسایش، آرامش، رفاه و ارتقای سواد سلامت بیمار برای دولت و در بخش دولتی تا چه حد اهمیت و اولویت دارد.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *