رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نامزد‌های نهایی هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت معرفی شدند

13:51 - 16 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۳۴۷
نامزد‌های نهایی هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت معرفی شدند
هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که این روز‌ها در سراسر کشور و خلیج فارس در حال برگزاری است، نامزد‌های نهایی خود در بخش‌های گوناگون را معرفی کرد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، نامزد‌های نهایی این جشنواره که مرحله نهایی آن ۱۲ اسفند ماه با برپایی مراسمی در خلیج فارس آغاز شده و قرار است مراسم اختتامیه آن نیز به زودی روی ناو شهید رودکی با معرفی برگزیدگان برگزار شود، معرفی شدند.

بخش اصلی (جایزه شهید قاسم سلیمانی) این جشنواره با داوری شارن کریستوفر استون، آرت الیویر، مرلین میلر، فوراس موسی، بهروز افخمی (رئیس هیئت داوران)، مهدی فرجی و روح اله سهرابی انجام شد و نامزد‌های نهایی آن به شرح زیر است:

فیلم‌های راه‌یافته به بخش اصلی:‌های پاور، شماره ده، غریب، سرهنگ ثریا، موقعیت مهدی، دسته دختران، هناس، پالایشگاه، اتاقک گلی، ضد

نامزد‌های نهایی بهترین فیلم:
غریب، سرهنگ ثریا، موقعیت مهدی، اتاقک گلی، ضد

نامزد‌های بهترین فیلمنامه:
غریب، سرهنگ ثریا، هناس، ضد

نامزد‌های بهترین بازیگر مرد:
بابک حمیدیان برای فیلم «غریب»
تورج الوند برای فیلم «اتاقک گلی»
بانیپال شومون برای فیلم «پالایشگاه»
مهدی نصرتی برای فیلم «ضد»


نامزد‌های بهترین بازیگر زن:
ژاله صامتی برای «سرهنگ ثریا»
مریلا زارعی برای «هناس»
ژیلا شاهی برای «موقعیت مهدی»
نیکی کریمی برای «دسته دختران»
پردیس پورعابدینی برای «غریب»

نامزد‌های بهترین موسیقی متن:
اتاقک گلی، موقعیت مهدی، ضد، غریب

نامزد‌های بهترین کارگردانی:
محمد عسگری برای «اتاقک گلی»
محمدحسین لطیفی برای «غریب»
امیرعباس ربیعی برای «ضد»
ایلی عاج برای «سرهنگ ثریا»
هادی حجازی‌فر برای «موقعیت مهدی»

نامزد‌های بهترین طراحی صحنه:
ضد، غریب، اتاقک گلی، پالایشگاه، شماره ده، سرهنگ ثریا

نامزد‌های بهترین طراحی گریم:
موقعیت مهدی، غریب، اتاقک گلی، ضد، سرهنگ ثریا، پالایشگاه

نامزد‌های بهترین صدابرداری:
ضد، موقعیت مهدی، اتاقک گلی، غریب، شماره ده

نامزد‌های بهترین فیلمبرداری:
اتاقک گلی، ضد، غریب، پالایشگاه، شماره ده

نامزد‌های بهترین جلوه‌های ویژه:
اتاقک گلی، ضد، موقعیت مهدی، دسته دختران،‌های پاور

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند بلند بخش اصلی:
«من دهه هفتادی‌ام» به کارگردانی مظفر حسین خانی هزاوه
«عملیات المپیک» به کارگردانی حسین الهام
«اِگلانتین» به کارگردانی سمیه ذاکری خطیر
«۷۲ ساعت» به کارگردانی مصطفی شوقی
«آغازگر یک پایان» به کارگردانی امید حسن‌زاده

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند نیمه بلند بخش اصلی:
«تولدت مبارک بامیلا» به کارگردانی محمد صالحی
«دالگ، چم، جاده» به کارگردانی روح اله اکبری
«قاسوو» به کارگردانی روح اله اکبری
«عقلا» به کارگردانی سید محمدمهدی دزفولی
«به رنگ انار» به کارگردانی مهدی آخوندی
«راکال» به کارگردانی احمد ابراهیمی
«مستند شهید کجباف» به کارگردانی ابوالقاسم غلام حیدر

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین فیلم داستانی کوتاه بخش اصلی:
«هانه» به کارگردانی میثم ملکی پور
«نگین سلیمان» به کارگردانی محمدامین امامی
«حوض خون» به کارگردانی محمد دیماسی
«محافظ» به کارگردانی باشگاه فیلم سوره
«گماشته» به کارگردانی محمدصالح شاه آبادی

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند کوتاه بخش اصلی:
«مادر» به کارگردانی نعمت الله سرگلزایی
«بچه زرنگ» به کارگردانی محمدحسین امانی
«فصل شیدایی» به کارگردانی احمد احمدپور

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین پویانمایی بخش اصلی:
«باد‌ها کجا می‌میرند» به کارگردانی پژمان علیپور
«سمپاش» به کارگردانی فرنوش عابدی
«پوتین» به کارگردانی سید محسن پورمحسنی شکیب
«آسمان دوست‌داشتنی» به کارگردانی امیر مهران
«بیگانه» به کارگردانی امید سیفی

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین سریال بخش اصلی:
«زیر خاکی» به تهیه کنندگی رضا نصیری نیا
«سرباز» به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی
«گاندو» به تهیه کنندگی مجتبی امینی
«شاهرگ» به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی
«حارس القدس» به تهیه کنندگی زیاد علی

بخش نسل روایت (جایزه شهید محسن حججی)
بخش نسل روایت (جایزه شهید محسن حججی) جشنواره مقاومت نیز با داوری اسفندیار باقرزاده شهیدی، مجید زین العابدین، شهاب اسفندیاری (رئیس هیئت داوران)، حسین سماحه و مهرداد عظیمی انجام شد که نامزد‌های نهایی آن به شرح زیر است:

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین فیلم داستانی کوتاه نسل روایت:
«بنی آدم» (مشترک) به کارگردانی امیرحسین نوروزی
«هم قسم» (مشترک) به کارگردانی حمید بیات
«اتاق عقد» به کارگردانی حسن حبیب زاده
«صلاحیت» به کارگردانی محمد دیماسی
«انتظار» به کارگردانی امیرحسین نوروزی
«ماهی» به کارگردانی مهدی باران طلب
«نمر» (شیخ نمر باقر النمر) به کارگردانی حمید بیات

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند کوتاه نسل روایت:
«سر به مهر» (مشترک) به کارگردانی رضا گنج خانلو
«تاریخ تکراری» به کارگردانی ناصر عباسی
«شیخ حسن» (مشترک) به کارگردانی سید محمد جواد رجائی
«حیله بر راهب» (مشترک) به کارگردانی کمیل احمدی
«زنان جبهه شمالی» (مشترک) به کارگردانی محمد مجیدپور
«خراشاد» به کارگردانی احمد نیک فرجام
«انفطار صورت» به کارگردانی محمد نصرالهی

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین پویانمایی بخش نسل روایت:
«بیگانه» (مشترک) به کارگردانی امیدسیفی
«پیش از بهشت» به کارگردانی احمد حیدریان
«نامه‌ای به آرتین» (مشترک) به کارگردانی معصومه عربخانی
«موزه صلح» به کارگردانی سید احمد جعفریان
«اسلم بن عمرو» به کارگردانی مهسا زینی
«نی لبک» به کارگردانی نسیم عینی

نامزد‌های دریافت جایزه ویژه امیدبخش‌ترین فیلم بخش نسل روایت:
«اسماء» به کارگردانی مصطفی آقامحمدلو_فرهاد حاجی عباسی
«خوش خبر» به کارگردانی محمدصادق مبینی
«هنا... بلا اُمّ» به کارگردانی فاطمه قربانعلی

بخش دفاع مقدس (جایزه مرحوم رسول ملاقلی‌پور)
داوری آثار بخش دفاع مقدس (جایزه مرحوم رسول ملاقلی‌پور) جشنواره هفدهم فیلم مقاومت را نیز شهریار بحرانی (رئیس هیئت داوران)، حبیب اله بهمنی، محسن علی اکبری، فرهاد قائمیان و محمد داوودی بر عهده داشتند که در نهایت آثار زیر را به عنوان نامزد‌های نهایی دریافت جایزه این بخش معرفی کردند:

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین فیلم بلند بخش دفاع مقدس:
«تک تیرانداز» به تهیه کنندگی ابراهیم اصغری
«غریب» به تهیه کنندگی حامدعنقا
«اتاقک گلی» به تهیه کنندگی داود صبوری
«موقعیت مهدی» به تهیه کنندگی حبیب الله والی نژاد
«گل‌های باوارده» به تهیه کنندگی سعید سعدی
«منصور» به تهیه کنندگی جلیل شعبانی
«دسته دختران» به تهیه کنندگی محمدرضا منصوری

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند بلند بخش دفاع مقدس:
«سرباز شماره صفر» به کارگردانی محمد سلیمی راد
«۶۴۱ روز اسارت» به کارگردانی زهره نجف زاده
«روایت صادق» به کارگردانی مرتضی مطوری
«مسیر رستگاری» به کارگردانی سیدمهدی خیام الحسینی
«معجزه بناسان» به کارگردانی حبیب احمدزاده

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند نیمه بلند بخش دفاع مقدس:
«تولدت مبارک بامیلا» به کارگردانی محمد صالحی
«دالگ، چم، جاده» به کارگردانی روح اله اکبری
«قاسوو» به کارگردانی روح اله اکبری
«عملیات دماوند» به کارگردانی احسان مشکور
«فریور گل خوشبو» به کارگردانی مظفر حسینخانی هزاوه

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین فیلم داستانی کوتاه بخش دفاع مقدس:
«نوشابه مشکی» به کارگردانی محمد پایدار
«سهم» به کارگردانی امیرحسین نوروزی
«خون گرم» به کارگردانی علی ثقفی
«اسماء» به کارگردانی مصطفی آقامحمدلو_ فرهاد حاجی عباسی
«بنی آدم» به کارگردانی امیرحسین نوروزی
«هم قسم» به کارگردانی حمید بیات

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند کوتاه بخش دفاع مقدس:
«مادر» به کارگردانی نعمت الله سرگلزایی
«فصل شیدایی» به کارگردانی احمد احمدپور
«بچه زرنگ» به کارگردانی محمدحسین امانی
«چند قدم آن طرف‌تر» به کارگردانی محمدصالحی
«لارا» به کارگردانی رضا گنج خانلو

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین پویانمایی بخش دفاع مقدس:
«روایت ستاره‌ها - شهید کشوری» به کارگردانی سید محمد پیشنمازی
«نامه‌ای به آرتین» به کارگردانی معصومه عربخانی
«آخرین پیام» به کارگردانی حسن اسدی خانوکی
«سلام مرد بزرگ بزرگ» به کارگردانی معصومه عربخانی
«یاماها» به کارگردانی فرزانه قبادی

بخش جهان بدون اسرائیل (جایزه شهید عماد مغنیه)
بخش جهان بدون اسرائیل (جایزه شهید عماد مغنیه) یکی دیگر از بخش‌های این جشنواره است که نامرد‌های نهایی آن با داوری احمد رهدار، محسن برمهانی (رئیس هیئت داوران)، حمید بهمنی، علی ابوصالح و علیرضا اوزکان به شرح زیر اعلام شدند:

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین فیلم داستانی بلند بخش جهان بدون اسرائیل:
«۳۰۰۰ night» به کارگردانی می‌مصری

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند بلند بخش جهان بدون اسرائیل:
«مادرِ اسرائیل / Israeil s mother» به کارگردانی احسان شادمانی
«آی سی» به کارگردانی عبدالرضا پناهی
«الراحل الی الفلسطین» به تهیه کنندگی حزب‌الله لبنان
«WANTED ۱۸» به کارگردانی عامر شمالی

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند نیمه بلند بخش جهان بدون اسرائیل:
«متهم ردیف اول» به کارگردانی عباس وهاج
«معراج از رم» به کارگردانی مصطفی رضوانی
«در جستجوی سرباز» به کارگردانی میثم غلامی
«ام یاسر» به تهیه کنندگی حزب الله لبنان
«الفیلم وثائقی الزعفران» به تهیه کنندگی حزب الله لبنان

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین فیلم داستانی کوتاه بخش جهان بدون اسرائیل:
«اسماء» به کارگردانی مصطفی آقا محمدلو_فرهاد حاجی عباسی
«اتاق عقد» به کارگردانی حسن حبیب زاده
«پستوی خالی» به کارگردانی داوود جلیلی
«ماموریت» به کارگردانی حسن حبیب زاده
«کلوز آپ» به کارگردانی یاسر پارسا

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین مستند کوتاه بخش جهان بدون اسرائیل:
«چند قدم آن طرف‌تر» به کارگردانی محمد صالحی
«سر به مهر» به کارگردانی رضا گنج خانلو
«مردی با آرزو‌های بزرگ» به کارگردانی عباس وهاج
«آن‌ها وجود دارند» به کارگردانی حسین الهام
«مرد شنی» به کارگردانی حسین نظری

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین پویانمایی بخش جهان بدون اسرائیل:
«فرمانده همیشه بیدار» به کارگردانی سعیدرضا جهانتاب
«کارنامه ترور» به کارگردانی ملیحه پاک یاری
«ماشین قاتل» به کارگردانی علی خورشید سوار
«داستان مزرعه» به کارگردانی سید محمد پیشنمازی
«باغ زیتون» به تهیه کنندگی مهدی جعفری
«احمد المناصره» به کارگردانی محمد مهند العانی
«پیش از بهشت» به کارگردانی احمد حیدریان

بخش روایت قلم (فیلمنامه، جایزه شهید سید مرتضی آوینی)
مصطفی رستگاری، بهمن حبشی (رئیس هیئت داوران)، حسین تراب نژاد و سعید مستغاثی داوران این بخش بودند که آثار زیر را به عنوان نامزد‌های نهایی دریافت جایزه از این بخش جشنواره فیلم مقاومت معرفی کردند:

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین فیلمنامه بلند بخش روایت قلم:
«مرگ به فرمان خودم» به نویسندگی هوشنگ جاوید
«دریادار بایندر» به نویسندگی عبدالرحمن شلیلیان
«۳۰ سی سی خون» به نویسندگی محسن راست خانه _ راحله پاشایی

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین فیلمنامه کوتاه بخش روایت قلم:
«سوگلین» به نویسندگی مهدی صالحیار
«آن‌ها نمی‌دانستند» به نویسندگی زهرا یزدان‌پناه
«آن سوی شط» به نویسندگی سعید سراج
«سکوت سیاه» به نویسندگی محمدجواد صالحی
«شجاعت» به نویسندگی سیدپرویز شجاعی

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی بخش روایت قلم:
«سووشون» به نویسندگی نوشا عبداله زاده
«چگونه از جنگیدن لذت ببریم؟» به نویسندگی زهرا میری

بخش نقد و پژوهش علوم انسانی و سینمای مقاومت (جایزه مرحوم نادر طالب‌زاده)
هیئت داوری بخش نقد و پژوهش علوم انسانی و سینمای مقاومت (جایزه مرحوم نادر طالب‌زاده) نیز به ریاست حسنایی و با حضور بنی اردلان، ذوالفقارزاده، محمد تقی فهیم و مجید بذر افکن نامزد‌های نهایی این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین پژوهش بخش نقد و پژوهش:
«رویکرد‌های دیپلماسی فرهنگی ایران در عراق پس از سقوط صدام» به نویسندگی محمدرضا دهشیری
«اینجا بالای تل تکفیری‌ها می‌رقصند» به نویسندگی شیرین زارع پور
«سیگاریا رو سوریه نمی‌برن» به نویسندگی مهری غلام پور
«نقش تغییر گفتمان‌های سیاسی و اجتماعی در سینمای دفاع مقدس» به نویسندگی حوریه دهقان- میلاد نوریان رامشه
«نقش رسانه‌ها در جنگ‌های بین‌المللی از منظر ژان بودریار» به نویسندگی احمدرضا حسن کاویار

نامزد‌های دریافت جایزه بهترین پایان نامه بخش نقد و پژوهش:
«بررسی اندیشه و عملکرد زنان شاخص در نهضت عاشورا» به نویسندگی عطیه‌سادات حجتی
«شیوه‌های بهره‌گیری رسانه‌ای داعش از شبکه‌های اجتماعی و راهکار‌های مقابله رسانه‌ای با آن» به نویسندگی عمران چراغی
«طراحی و تدوین راهبرد حضور جشنواره فیلم مقاومت در عرصه بین‌الملل» به نویسندگی امیرعباس محمدی فشارکی
«ویژگی‌های سینمای کمدی - جنگی ایران در دهه‌های ۷۰ تا ۹۰» به نویسندگی پیام تاجی
«تصویر انسان الهی در تلویزیون» به نویسندگی افروز باوفا

بخش چشم‌انداز (آثار بلند اقتصادی فیلمسازان جوان)
نامزد‌های بخش چشم‌انداز (آثار بلند اقتصادی فیلمسازان جوان) هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت نیز به شرح زیر است:
«پرواز ۱۷۵» به کارگردانی محمد حسین حقیقت
«نگهبان» به کارگردانی حمید بیات
«قاب عاشقی» به کارگردانی حسن ساجد
«رگبرگ» به کارگردانی سجاد امیریزدانی
«تروا» به کارگردانی محمد علیزاده
«آب از آتش» به کارگردانی جمال احمدی

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ۱۲ تا ۱۷ اسفند ماه به دبیر جلال غفاری قدیر در ۳۵۴ نقطه ۳۱ استان کشور در حال برگزاری است و اختتامیه آن با معرفی برگزیدگان روی ناو شهید رودکی در خلیج فارس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *