دادستان ایلام: برای ۱۳ متهم رباخوار حرفه‌ای پرونده تشکیل شد

۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲:۱۲
کد خبر: ۴۷۰۲۲۵۴
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
دادستان ایلام: برای ۱۳ متهم رباخوار حرفه‌ای پرونده تشکیل شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز ایلام از تشکیل پرونده برای ۱۳ متهم ربا خوار حرفه‌ای خبر داد و گفت: با توجه به حرمت شرعی فعل ربا، اقدامات این دادستانی با قاطعیت و شدت ادامه خواهد یافت.

خبرگزاری میزان - عبدالوهاب بخشنده دادستان عمومی و انقلاب مرکز ایلام از تشکیل پرونده برای ۱۳ متهم ربا خوار مشهور و حرفه‌ای خبر داد و گفت: با توجه به حرمت شرعی فعل ربا، اقدامات این دادستانی با قاطعیت و شدت ادامه خواهد یافت.

وی افزود: در راستای حفظ حقوق عامه کارگروهی جهت مقابله و مبارزه با پدیده شوم رباخواری در دادسرای ایلام تشکیل شده است.

دادستان استان ایلام در تشریح نحوه فعالیت‌های این افراد و اثراتی که فعالیت‌های مخرب اقتصادی این گروه‌ها در فضای کلی اقتصادی کشورمان دارد افزود: رباخواران مشهور را شناسایی و برای آنان شناسنامه تشکیل می‌دهد و به ترتیب مهم بودن جرایم ادله در خصوص آنان جمع‌آوری می‌شود.

بخشنده با اشاره به برنامه‌ریزی‌های حقوقی و قضایی برای مواجهه با برخی جرایم اقتصادی گفت: با توجه به اهمیت موضوع شعب ویژه‌ای در دادسرای ایلام برای رسیدگی به پرونده‌های رباخواری تشکیل شده است.

وی درباره سرانجام این پرونده و احکامی که دادگاه برای یک چنین جرایمی صادر می‌کندافزود: پرونده در یکی از شعب بازپرسی ثبت، تعقیب و تحقیق از متهمان آغاز شده است وتاکنون تعداد ١٣متهم رباخواران مشهور شناسایی شده اند.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *