دادستان همدان: کاشت درخت نباید تنها معطوف به یک روز در سال شود

۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴:۵۲
کد خبر: ۴۷۰۲۱۸۴
دادستان همدان: کاشت درخت نباید تنها معطوف به یک روز در سال شود
دادستان همدان گفت: کاشت درخت نباید تنها معطوف به یک روز در سال شود، چرا که گسترش فضای سبز؛ زمینه ساز هوایی پاک و زمینی سبز شده و به محیط اطراف ما طراوت، تازگی و سرزندگی می‌بخشد.

خبرگزاری میزان - حسن خانجانی موقر عصر امروز در حاشیه غرس نهال به مناسبت روز درختکاری در اردوگاه ابوذر اظهار کرد: امروز ترویج و توسعه فرهنگ درختکاری با هدف ایجاد فضایی سالم چه برای فرزندانمان و چه برای نسل‌های آینده بیشتر از همیشه احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه گسترش فضای سبز؛ طراوت، تازگی و سرزندگی به محیط اطراف ما می‌بخشد، گفت: درختکاری بخشی از آموزه‌های دینی ما محسوب می‌شود و این مهم از منویات مؤکد رهبر انقلاب به منظور حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی نیز است و دستگاه قضایی برای صیانت از حقوق عامه این مسیله را به جد دنبال می‌کند.

دادستان همدان تصریح کرد: متولیان امر علاوه بر فرهنگ سازی در حوزه درختکاری، با ایده‌های مبتکرانه، بهره گیری از برنامه‌های آموزشی متنوع و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، جامعه را برای حفاظت از سرمایه‌های ملی همچون جنگل‌ها ترغیب کنند تا شاهد تخریب و قطع غیرقانونی درختان نباشیم.

خانجانی موقر با بیان اینکه کاشت درخت نباید تنها معطوف به یک روز در سال شود، بیان کرد: استمرار بر امر درختکاری، زمینه ساز بهره مندی عموم مردم از هوایی پاک، زمینی سبز و به دنبال آن زندگی در محیطی سالم می‌شود.

انتهای پیام/


برچسب ها: دادستان همدان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *