حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در دیدار با قضات و کارکنان قضایی استان اصفهان:

دشمن در جریان اغتشاشات به فضای ایجادشده و ضعف‌هایی که احیانا وجود دارد، خیلی امید بسته بود

16:04 - 15 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۱۴۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دشمن در جریان  اغتشاشات به فضای ایجادشده و ضعف‌هایی که احیانا وجود دارد، خیلی امید بسته بود
رئیس قوه قضاییه گفت: دشمن در جریان این اغتشاشات، به فضای ایجادشده و ضعف‌هایی که احیانا وجود دارد، خیلی امید بسته بود و از یک سال و نیم قبل از اغتشاشات، اقدامات و تلاش‌های زیادی را ترتیب داد و باورش این بود که شرایط برای تجزیه کشور فراهم است.

خبرگزاری میزان - به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در دیدار با قضات و کارکنان قضایی استان اصفهان اظهار کرد: در چند ماه اغتشاشات، همکاران قضایی ما زحمت فوق‌العاده‌ای متقبل شدند؛ دشمن در جریان این اغتشاشات، به فضای ایجادشده و ضعف‌هایی که احیانا وجود دارد، خیلی امید بسته بود و از یک سال و نیم قبل از اغتشاشات، اقدامات و تلاش‌های زیادی را ترتیب داد و باورش این بود که شرایط برای تجزیه کشور فراهم است.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: اشکالات و گرانی‌ها و ناراحتی‌ها و بعضا مشکلات سیاسی، وجود دارند؛ دشمن در این میان همه تلاش خود را به کار بست و همه گروه‌های تابلودار و غیرتابلودار را به همراه ده‌ها رسانه فارسی و غیرفارسی تجهیز کرد، اما به هدف خود نائل نیامد و شکست خورد و این امر ناشی از عنایت خداوند متعال و بصیرت مردم و هوشیاری نیرو‌های حافظ امنیت مردم بود. 

رئیس عدلیه در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تجهیز کادر اداری دادگستری استان اصفهان گفت: تاکنون ۴ آزمون اختصاصی و دوره مرتبط در استان اصفهان برگزار شده است؛ من این اجازه را خواهم داد که در سال‌های بعدی این دوره‌ها افزایش یابد. در ابتدای اردیبهشت نیز ابلاغ‌های ۷۷۰ کارمند در مراکز و مراجع قضایی استان اصفهان صادر می‌شود؛ چنانچه این میزان محقق شود، باز هم کافی نیست، اما در هر صورت تلاش‌هایی شده که به این تعداد نیرو منتج شده است. 

رئیس دستگاه قضا بیان داشت: همواره توصیه من به مجموعه حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه آن است که اگر کسی لغزید و گناهی مرتکب شد و می‌شود او را اصلاح کرد و از حیز انتفاع ساقط نکرد، اقدامات مقتضی را در این راستا ترتیب دهند و این موضوع اختصاص به قوه قضاییه ندارد و می‌توان برای همه بخش‌ها و دستگاه‌ها به کار برد. 
 
پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان به ارائه آمار و ارقامی از عملکرد شعب و واحد‌های قضایی استان اصفهان پرداخت و گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲ بیش از یکصد قاضی جذب مراکز و مراجع قضایی استان اصفهان می‌شوند.

همچنین در این جلسه، نمایندگان قضات، کارکنان اداری و کارکنان شورا‌های حل اختلاف استان اصفهان به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود پرداختند. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *