جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی برگزار شد

17:35 - 15 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۱۲۵
جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی برگزار شد
نوزدهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی به میزبانی وزارت امور خارجه و به ریاست معاون اقتصادی این وزارتخانه برگزار شد.

خبرگزاری میزان - نوزدهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی به میزبانی وزارت امور خارجه و به ریاست مهدی صفری، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه با سه محور رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی انگلیسی دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، بررسی آخرین دست آورد‌های دستگاه‌های مختلف در حوزه محصولات دانش بنیان و بررسی آخرین وضعیت کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان برگزار شد.

این نشست با رونمایی ازپایگاه اطلاع رسانی انگلیسی دیپلماسی اقتصادی با هدف تسهیل دسترسی مخاطب انگلیسی به ظرفیت‌های اقتصادی، تجاری، مالی و گردشگری کشور آغاز شد.

در ادامه با اشاره به دستاورد‌های شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تولید محصول و صادرات آن اعلام شد که در ۹ ماهه نخست سال جاری ۶۰۰ میلیون دلار از محصولات این شرکت‌ها به کشور‌های مختلف صادر و ابراز امیدواری شد که در سال آینده شاهد افزایش ۱۰ درصدی این روند باشیم.

در بخش پایانی نشست معاون اقتصادی وزیر امور خارجه با اشاره به این نکته که فرصت‌های همکاری با پاکستان به دلیل همسایگی و منافع دوطرفه موجود نباید نادیده گرفته شود، افزود: با وجود برخی محدودیت‌ها اراده برای بهبود وارتقای سطح روابط همه جانبه بین دو کشور وجود دارد و امید می‌رود با سفر قریب الوقوع وزیر دارایی پاکستان به کشورمان با تمرکز بر کمیسیون مشترک اقتصادی این امر محقق گردد.

بهبود امکانات زیر ساختی جاده ای، توسعه خدمات گمرکی، تقویت امکانات مبادله کالا در مرز، تسهیل قوانین تجاری و امضای تفاهم نامه‌های مشترک در زمینه‌های مختلف از جمله برنامه‌های اعلام شده جهت تقویت روابط اقتصادی با پاکستان خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *