رئیس سازمان زندان‎‌های کشور: تمام تلاش ما بازسازگاری اجتماعی زندانیان است

13:58 - 15 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۱۱۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس سازمان زندان‎‌های کشور: تمام تلاش ما بازسازگاری اجتماعی زندانیان است
رئیس سازمان زندان‌های کشور گفت: برای ما توجه به خانواده زندانیان و کمک مادی و معنوی به آنان اهمیت جدی دارد چرا که قائل به اصل شخصی بودن مجازات هستیم.

خبرگزاری میزان - غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‎ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در سفر استانی خود به اصفهان پیش از ظهر امروز، دوشنبه از حوزه قضایی شهر خوانسار بازدید کرد.

محمدی اظهار کرد: خوانسار مردمی ولایت‌مدار و دیندار دارد که قطعا خدمت به این مردمان، نعمت کمی نیست و باید شاکر آن باشیم. انشاءالله سفر استانی رئیس قوه قضاییه نیز برای این شهر همراه با خیر و برکت باشد.

رئیس سازمان زندان‌ها ادامه داد: زندان واقعیت انکارناشدنی و به هرحال تلخی است وگرنه آرزوی همیشگی ما این است که در هیچ شهری مجرم و زندان و زندانی وجود نداشته باشد. 

وی با بیان اینکه هم فقر مادی و هم فقر فکری در جرائم افراد موثر است، گفت: برای حل این واقعیت تلخ باید زندانیان را در مسیر اصلاح و تربیت قرار دهیم و تمام تلاش ما باسازگاری دوباره آن‎ها باشد همانطورهم که حرفه‌آموزی و اشتغال درکنار برنامه‌های فرهنگی، بستر این فرآیند را تسهیل می‌سازد.

رئیس سازمان زندان‎ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه برای اجرای اقدامات فرهنگی و اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها باید فضای مناسب را مهیا ساخت، تصریح کرد: برای ما توجه به خانواده زندانیان و کمک مادی و معنوی به آنان اهمیت جدی دارد چرا که قائل به اصل شخصی بودن مجازات هستیم تا بار این مجازات تنها متوجه مجرم باشد و خانواده‌اش را تحت تأثیر قرار ندهد.

گفتنی است رئیس سازمان زندان‌ها در پایان این بازدید باحضور در میان مراجعه‌کنندگان مردمی به سوالات آنان پاسخ داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *