آزادی‌‎ زندانی محکوم به قصاص پس از ۱۱ سال با رضایت اولیاءدم در شهرستان آمل

16:34 - 14 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۱۹۳۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
آزادی‌‎ زندانی محکوم به قصاص پس از ۱۱ سال با رضایت اولیاءدم در شهرستان آمل
زندانی محکوم به قصاص‌نفس در زندان آمل پس از ۱۱ سال تحمل حبس با رضایت اولیای‌دم از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت.

 خبرگزاری میزان_زندانی محکوم به قصاص‌نفس در زندان آمل پس از ۱۱ سال تحمل حبس با رضایت اولیای‌دم از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران در حاشیه مراسم آزادی این زندانی اظهار کرد: با عنایت به سیاست‌های قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و اخذ رضایت از شاکیان با اقدام شایسته و قابل تحسین اولیای دم یک زندانی محکوم به قصاص نفس پس از ۱۱ سال تحمل حبس از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده باز گشت.

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: آموزه‌های دینی ما به ترویج فرهنگ عفو، گذشت و آثار آن تاکید فراوان کرده تا جائی که امیرالمومنین (ع) در حدیثی فرموده اند، لذتی که در بخشش وجود دارد در انتقام نیست.

وی با تحسین کار بسیار ارزشمند اولیای دم در عمل به آیات الهی و قرآن کریم گفت: حلاوت و شیرینی گذشت و بخشش برای هر دو خانواده است و قطعا صلح و دوستی جای کینه و کدورت را خواهد گرفت که همانا رضایت باری تعالی هم در مصالحه و برادری است.

رئیس کل دادگستری استان همچنین از تلاش‌های رئیس و دادستان شهرستان آمل، اداره کل زندان استان و اعضای شورای حل اختلاف زندان شهرستان و سایر معتمدین شهر و اقدام ایثارگرانه و بزرگوارانه اولیای دم برای همکاری در رضایت و آزادسازی زندانی محکوم به قصاص تقدیر کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *