آیین تکریم و معارفه فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه و وزارت دادگستری برگزار شد

13:29 - 14 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۱۸۸۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
آیین تکریم و معارفه فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه و وزارت دادگستری برگزار شد
آیین تکریم و معارفه فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه و وزارت دادگستری با حضور رئیس دیوان عالی کشور برگزار شد.

خبرگزاری میزان - آیین تکریم سعید عمرانی فرمانده سابق مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه و معارفه حجت الاسلام محمد تقیان فرمانده جدید مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه و وزارت دادگستری امروز ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۱ با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور و محمدرضا صارمی رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه مولود مبارک حضرت ولیعصر اظهار کرد: قرآن، بسیجی را مرد خدایی معرفی می‌کند، تعریف بسیج حدی ندارد، زیرا مردان خدایی در هر موقعیت، مکان، زمان و شرایط در صحنه حاضر هستند. 

وی افزود: بیش از۴۰ سال می‌شود که امام خمینی (ره) بسیج را تأسیس و پایه‌گذاری کردند آن زمان شاید کسی متوجه نبود که کارایی بسیج چه اندازه است و چه کاربردی دارد هرچقدر زمان گذشت احتیاج و نیاز کشور به بسیجی بیشتر احساس شد.

آیین تکریم و معارفه فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه و وزارت دادگستری برگزار شد

رئیس دیوان عالی کشور گفت: در حال حاضر کشور در موقعیتی قرار دارد که فشار بسیاری بر مسئولان قرار دارد به طوری که مسئولیت، دشمنی‌ها و مشکلات بسیار شده است یک سری مشکلات وجود دارد و یک سری از مشکلات را دشمنان برای کشور ایجاد کرده‌اند و با وجود گسترش و توسعه جامعه  نیاز به تلاش بیشتر داریم.

وی در ادامه گفت: امروز کشور بیش از هر زمانی به بسیج محتاج و نیازمند است در تمام صحنه‌ها اگراعتلای کشور را بخواهیم در وهله اول اراده بسیجی را لازم داریم، زیرا اراده بسیجی یعنی فرد نگاهی به مادیات ندارد، نگاهش برداشتن مشکلات و شکستن خط‌ها است و بنا به فرموده امام (ره) بسیجی خط شکن است و بن‌بست ندارد، از هر طریقی مشکل را رفع می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم بیان کرد: بنابراین اگر بخواهیم مشکلات کشور را رفع کنیم اراده و حس بسیجی را لازم داریم و اگر این حس را در خود ایجاد کردیم و نگاه مادیات نداشتیم موفق خواهیم بود و خواهیم توانست مشکلات را رفع کنیم. تاکنون نیز بسیج خود را به خوبی معرفی کرده است.

وی در ادامه گفت: در وهله دوم نیاز به بصیرت داریم؛ یعنی انسان، پشت پرده را بخواند و دشمن، موقعیت، زمان و نیازش را بشناسد و در هر موقعیتی به تناسب آن موقعیت حرکت کند.

 رئیس دیوان عالی کشور بیان کرد: کشور بصیرت جامعه و ملت را حفظ کرده و در هر موقعیتی که کشور احساس خطر کرد این مردم بصیر با چشم باز در صحنه حاضر شدند و فتنه‌ها را خنثی کردند.

وی افزود: امروز یک موقعیت سختی را طی می‌کنیم و گردنه سختی را می‌گذرانیم که گذشت از این گردنه نیازمند اراده، بصیرت و کار جهادی بسیجی است این سه مورد از ضروریات کشور بوده برای فائق آمدن بر مشکلاتی که در کشور ایجاد شده است.

 در ادامه این مراسم محمد رضا صارمی اظهار کرد: هر شخصی از زاویه خود به بسیج نگاه می‌کند و باید گفت که بسیج یک مدرسه است به طوری که شهید رجایی بسیج را مدرسه عشق می‌دانست و در این مدرسه‌ای که امام (ره) افتتاحش کرد درس‌های مختلفی اعم از درس شجاعت، غیرت، ایثار، شهادت تدریس کردند. 

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری هر زمانی که کار نظام به بن‌بست می‌رسید بسیج حاضر می‌شود و وظیفه خود را عملی می‌کند.

رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه گفت: این مدرسه فارغ‌التحصیل خوبی همچون شهید باکری و شهید همت و حاج قاسم سلیمانی را داشت، مدرسه بسیج کارش تربیت دلاور مردانی بود مثل حاج قاسم سلیمانی را داشت که درباره حاج قاسم مقام معظم رهبری بیش از ۴۰ تعبیر دارد که از جمله این تعابیر میتوان به بنده صالح خدا، با اخلاص، مجاهد فی سبیل الله، ایثارگر، سردار بزرگ اسلام، شهید زنده، فرمانده جنگ آور، مسلط بر عرصه نظامی، از تربیت یافتگان مکتب امام رضوان الله تعالی علیه، به شدت مراقب حدود شرعی اشاره کرد.

وی افزود: سردار بزرگ و پرافتخار اسلام، سخنش اثرگذار بود و قانع‌کننده، بارها جان خودش را در معرض تهاجم دشمن قرار دادشجاع، با تدبیر در عرصه نظام و در عرصه سیاست، بزرگوار، به شدت انقلابی، به شدت پایبند به انقلاب وخط مبارک و نورانی امام راحل بود. 

صارمی بیان کرد: توفیق بود که حدود ۴ سال خدمتگذار بسیجیان دستگاه قضایی بودیم همکاران شریف، دلسوز، مجاهد، زحمتکش و در بسیار از موضوعات همراه بودند همیشه بچه‌های بسیج نمره‌شان خوب بود و بسیج قوه قضاییه هم جزو بهترین‌ها است به توفیق وجود و تلاش شما همه جا سربلند هستیم.

 وی در ادامه ضمن قدر دانی از زحمات فرمانده سابق مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه گفت:امروز قاضی با سابقه، رئیس دادگاه کیفری یک استان تهران قبول زحمت کرده و این صحنه را سنگربانی می‌کنند.

سعید عمرانی در این مراسم اظهار کرد: بسیج مردمی‌ترین نهاد و سازمان مردمی است به عنوان کوچکترین عضو در قوه قضاییه از فرماندهان و مسئولین بسیج حوزه قوه تشکر و قدر دانی میکنم.

وی افزود: امروز کشور در حوزه کار‌های بسیج نیاز به کار‌های فرهنگی با سلیقه‌های خاص دارد.

حجت‌الاسلام متقیان فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: تمام مسئولان دسته قضایی پشتیبان بسیج هستند و این یک فرصت است بیشترین تمرکز بسیج این بوده که به مردم خدمت کند و این یک اصل است.

وی افزود: نمونه‌های بارز یک بسیجی علاوه بر خدمت به مردم، به کار گیری تمام توان، مجاهدت بی توقع، کارآمدی در محیط، انظباط، پشتکار، خطرپذیری و نترسیدن، راه ندادن ناامیدی به خودت، خدمت جهادی نمونه‌های بارزی است که می‌توانیم در زندگی و شخصیت سردار سلیمانی پیدا کنیم.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه گفت: برای زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و بسیجی که از اهداف مقام معظم رهبری است به کمک بسیجیان نیاز داریم تا همه زمینه ساز دولت کریمه و ظهور امام زمان (ع) باشیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *