بازگشایی سفارتخانه‌ها و ازسرگیری روابط دیپلماسی تهران-ریاض به‌زودی محقق می‌شود

13:06 - 11 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۷۹۵۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بازگشایی سفارتخانه ها و از سرگیری روابط دیپلماسی در مذاکرات میان ایران و عربستان به نتایج نهایی رسیده است.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام خانه ملت، شهریار حیدری در رابطه با برگزاری دور جدید مذاکرات میان ایران و عربستان به میزبانی کشور عراق، گفت: موضوع ازسرگیری روابط تهران-ریاض بیش از یک سال است که با محوریت و میزبانی بغداد در حال برگزاری است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: طی نشست های برگزار شده، نکات و مباحث تقریبا حل و فصل شده است. در واقع یکسری مباحث جمهوری اسلامی  ایران و یکسری موضوعات عربستان داشت که از منظر دیپلماسی قابل حل بود لذا خوشخبتانه نشستی آتی که به درخواست عربستان و تمایل جمهوری اسلامی برگزار خواهد شد، نتیجه نهایی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه دو کشور همسایه بوده و مسلمان هستند و اشتراکات فراوان آنها می تواند بسترساز خوبی برای بهبود روابط باشد، ادامه داد: هر چند نکاتی پیرامون تامین امنیت منطقه وجود دارد زیرا قرائت ایران از این مهم با عربستان مقداری متفاوت است.کشورمان اعتقاد دارد همه همسایگان در این راستا باید بدون دخالت بیگانگان مشارکت کنند اما متاسفانه سعودی ها تمایل به وابستگی به آمریکا دارند. در این خصوص سوءتفاهم هایی بوده که حل و فصل شده و نشست آتی که برگزار خواهد شد قطعا به نتایج مثبتی خواهد رسید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: همچنین باید اذعان کرد موضوع بازگشایی سفارتخانه ها و از سرگیری روابط دیپلماسی مباحث قابل حل خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع بازگشایی سفارتخانه ها یکی از مباحثی بوده که در نشست ها مطرح شده و ماحصل این نشست ها تحقق این امر بوده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *