خشونت‎های رژیم صهیونیستی در «جنین» در سکوت کشورهای غربی

10:48 - 10 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۵۹۳۶
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
نظامیان رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر خشونت‌های خود را علیه فلسطینیان تشدید کرده و شمار زیادی از شهروندان فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.

خبرگزاری میزان – رژیم صهیونیستی به افزایش حملات روزانه خود در سراسر کرانه باختری اشغالی ادامه داده است؛ این در حالی است که طی سال گذشته میلادی تعداد زیادی از فلسطینیان را به شهادت رسانده است.

به گزارش «الجزیره»، افزایش کشتارها به عنوان بخشی از تشدید حملات شبانه توسط نیروهای رژیم صهیونیستی به ویژه در شهرهای شمالی جنین و نابلس با بهانه سرکوب مقاومت مسلحانه فلسطین است.

غیرنظامیانی که در جریان حملات با ارتش این رژیم روبرو می‌شوند و همچنین افراد دیگری که درگیر نشده‌اند از سوی نظامیان صهیونیست به شهادت می‌رسند و همچنین مبارزان فلسطینی در ترورهای هدفمند و در درگیری‌های مسلحانه هدف قرار می‌گیرند.

سال گذشته میلادی بیش از 170 فلسطینی از جمله دستکم 30 کودک در سراسر کرانه باختری اشغالی و قدس شرقی به شهادت رسیده‌اند؛ تنها در ژانویه 2023، دستکم 29 فلسطینی از جمله پنج کودک هدف قرار گرفته و شهید شدند.

سازمان ملل اعلام کرد که سال 2022 مرگبارترین سال برای فلسطینی‎ها از سال 2006 بوده است، اما سال 2023 در حال پیشی گرفتن از آن است، اگر تعداد شهدا در همان سطح باقی بماند.

چه چیزی منجر به افزایش خشونت شد؟

تنش‌های میدانی از زمان خیزش مردمی فلسطین در ماه می 2021 که سرزمین‌های اشغالی فلسطین را درنوردید، همچنان تشدید شده است.

با اعتراضات علیه آوارگی اجباری خانواده‌های فلسطینی در محله شیخ جراح، در قدس شرقی آغاز شد و به جنگ با گروه‌های مقاومت حماس و جهاد اسلامی فلسطین در نوار محاصره شده غزه منجر شد.

عملیات سرکوب رژیم صهیونیستی شامل هدف قرار دادن مبارزان وابسته به این گروه‌ها در کرانه باختری بود.

شهر جنین و اردوگاه آوارگان آن در سال 2021 مجددا به‌عنوان یک منطقه تشدید تنش ظاهر شد؛ مرکز مقاومت مسلحانه، و نابلس نیز از آن پیروی کرد.

رژیم صهیونیستی سپس در مارس 2022 کمپین نظامی خود را آغاز کرد که مستقیما منجر به شهادت بالای فلسطینی‌ها شد.

این رژیم مدعی است که مبارزان مقاومت را هدف قرار می‌دهد، اما غیرنظامیان غیرمسلح، از جمله کودکان، اغلب در جریان این حملات به شهادت می‌رسند؛ رژیم صهیونیستی در سال جاری میلادی حملات به نوار غزه محاصره شده را تشدید کرده است؛ در ماه آگوست گذشته نیز، در یک حمله سه روزه دستکم 49 فلسطینی از جمله 17 کودک به شهادت رسیدند.

علاوه بر این حملات شهرک‌نشینان صهیونیست به فلسطینی‌ها، به ویژه در نابلس، به شدت افزایش یافته است، به طوری که ارتش رژیم صهیونیستی متهم به کم‎کاری در متوقف کردن حملات شده و شهرک‌نشینان خواستار سرکوب شدیدتر ارتش این رژیم در شمال کرانه باختری شده‌اند.

در روزهای اخیر رژیم صهیونیستی خشونت‌های خود را در جنین به شدت افزایش داده و تنها در حملات یک روزه این رژیم چند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

در طول یک هفته اخیر خشونت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان به شهادت 10 نفر منجر شده است و این خشونت‌ها به طور روزمره ادامه دارد.

رژیم صهیونیستی در حالی این جنایات را مرتکب می‌شود که حامیان غربی این رژیم و رسانه‌های آنها درباره این جنایات سکوت کرده‌اند.

عاملان این جنایات در اراضی فلسطین به دلیل حمایت‌های همه‌جانبه غرب از رژیم صهیونیستی در نهادهای بین‌المللی مجازات نمی‌شوند.

در روزهای اخیر و همزمان با تشدید خشونت‌ها در جنین مقامات غربی واکنشی به این موضوع نداشته و تنها در برابر آن سکوت کرده‌اند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *