زارع: تلاش زیادی مقابل استقلال کردیم، اما جواب نداد/ تفاوت قیمتی دو تیم قابل قیاس نیست

17:18 - 06 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۱۱۹۵
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: اگر مقابل استقلال با این همه بازیکن اشتباه کنید و آن را اصلاح نکنید معلوم می‌شود حریف به گل‌های بیشتری می‌رسد.

خبرگزاری میزان - مازیار زارع در نشست خبری بعد از دیدار ملوان و استقلال در هفته هفدهم لیگ برتر اظهاراتی داشت که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*از مردم انزلی و استان گیلان بابت این باخت عذرخواهی می‌کنم. باخت بدی مقابل استقلال آوردیم و اطمینان دارم باید آن را جبران کنیم.

*در نیمه اول استقلال 2 موقعیت داشت که هر 2 فرصت تبدیل به گل شد. هر 2 فرصت نیز ضد حمله بود. توپ را تا پشت محوطه جریمه استقلال رساندیم اما از آنجا توپ را از ما گرفتند و ضد حمله خوردیم. گل‌ اول و دوم استقلال به یک شکل زده شد.

*در نیمه دوم آمدیم آن نسبت را قوی‌تر کنیم تا شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم به این دلیل که مهدی قایدی در آن سمت بازی می‌کرد می‌دانستم به سمت دروازه راست ما فشار می‌آورد، اما گل سوم را هم مانند گل اول و دوم دریافت کردیم.

*اگر مقابل استقلال با این همه بازیکن اشتباه کنید و آن را اصلاح نکنید معلوم می‌شود حریف به گل‌های بیشتری می‌رسد. من باید این کار را انجام می‌دادم و تیم را اصلاح می‌کردم اما کارهایم جواب نداد. از مردم عذرخواهی می‌کنم اما فوتبال اینجا تمام نمی‌شود راه خود را برای بازی‌های بعدی ادامه می‌دهیم.

*اعتراض کادر فنی تیم به داوری؟ در جریان بازی با توجه به فشارها به داوری اعتراض کردیم. داوری سیدعلی مشخص است و اواخر داوری‌اش است. به او احترام می‌گذاریم و اگر زیاد به داوری‌اش ایراد نگیریم بهتر است. به هر حال بازی‌های استقلال و پرسپولیس را به این دلیل که سیدعلی در تهران زندگی می‌کند یا بازی‌های کرج را به او می‌دهند تا فشار زیادی به وی نیاید. پیش می‌آید که هر مربی به صحنه‌های ریز در وسط زمین اعتراض کند و ما هم چنین کاری کردیم.

*ما تعویض کردیم و تغییر سیستم دادیم اما باز هم متأسفانه از همان منطقه گل خوردیم. بازیکنانی داریم که این ضعف را پوشش بدهند. همه نفرات ما لیگ برتری هستند اما مقابل استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی باید اشتباهات خود را به حداقل برسانید تا گل‌های ساده‌ای نخورید. ما تغییر تاکتیک و حتی تغییر سیستم دادیم اما افاقه نکرد و گل سوم هم به همان شکل دریافت کردیم.

*آیا در دقیقه 12 شوت بازیکن ملوان از خط دروازه استقلال رد شد؟ من آن صحنه را ندیدم در جریان بازی احساسات بر آدم غالب است و ما هم احساس کردیم توپ گل شده اما هنوز صحنه را ندیدم و نمی‌توانم نظر بدهم. این موضوع را به کارشناسان داوری می‌سپاریم.

*در بازی‌های گذشته مدل بازی ما فرق می‌کرد، اما 80 تا 90 درصد بازیکنان ما در ورزشگاه آزادی بازی نکرده و این استادیوم را ندیده بودند. فوتبال را باید برای فوتبال بازی کردن انجام بدهید. من هم می‌توانستم خیلی راحت بازی را ببندم اما چنین کاری را دوست ندارم. می‌خواهم بچه‌های من فوتبال بازی کنند تا تماشاگران لذت ببرند. این کار تاوان سختی هم دارد اما اصلاً نگران نیستم.

*به هر حال یک طرف افرادی که بازی را می‌بینند باید راضی باشند امروز هواداران استقلا راضی شدند و اطمینان دارم طرفداران ملوان ناراحت هستند در خیلی از بازی‌ها هم این اتفاق افتاده که ما با خوب بازی کردن برنده شده‌ایم.باید بیشتر کار کنیم تا ضمن انجام یک فوتبال خوب نتیجه هم بگیریم.

*ناراحتی و نگرانی پژمان نوری مدیرعامل ملوان و بابت عدم حمایت از این تیم ریشه‌دار؟ تنها کسی که ما را می‌شناسد و حمایت می‌کند اشکان پوررشید است. کسی دیگری را ندیده‌ام و خیلی هم نیاز نیست در این باره صحبت کنم. درباره این سؤال باید پژمان نوری جواب بدهد نه من.

*مسئولان بیایند و کمک کنند. تنهایی کار کردن سخت است. من مربی و آدمی نیستم که بخواهم برخی صحبت‌ها را بکنم تا ضعف خودم و تیمم نشان داده شود اما امروز تفاوت قیمتی دو تیم قابل قیاس نبود. این قیمت نوش جان بازیکنان استقلال، حق‌شان است می‌توانند و می‌گیرند. اما از خدا می‌خواهم برای تیم‌های شهرستانی و ریشه‌داری مثل ملوان نیز بودجه‌ای در نظر گرفته شود تا استفاده لازم را ببرند. موضوع مشخص این است که ما کاملاً تک و تنها هستیم اما من حرف حاشیه‌ای نمی‌زنم.

*شما سؤال پرسیدید و من جواب دادم اما هیچ وقت برای باخت خود بهانه نیاوردم که پول نبوده اما این مشکلات تأثیرگذار بوده است. نوری نیز خواسته‌هایی از مسئولان دارد و تحت فشار است. باید دید در ادامه راه چه اتفاقی برای ملوان می‌افتد.

*بازگشت به ورزشگاه آزادی بعد از ۷ سال؟ اول بازی حس خوبی داشت اما آخر بازی حس خوبی نبود. زیرا نتیجه خوبی نگرفتیم. در مجموع اگر گل‌ها را کنار بگذاریم بچه‌های ما فوتبال بدی بازی نکردند متأسفانه کم تجربه بودیم و استقلال با استفاده خوب از تجربه‌اش توانست برنده شود. بازی در ورزشگاه آزادی حس و حال خودش را دارد و امیدوارم مردم با این گرفتاری‌ها به ورزشگاه بیایند و از بازی لذت ببرند. همچنین بانوان نیز با حضور در ورزشگاه از بازی لذت ببرند نه فقط ما آقایان.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *