آیت‌الله صدیقی خطیب این هفته نمازجمعه تهران است

14:29 - 05 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۰۲۲۲
دسته بندی: سیاست ، عمومی
سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: نمازجمعه این هفته تهران در مصلی امام خمینی(ره)، به امامت آیت‌الله کاظم صدیقی برگزار خواهد شد.

خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام علی نوریگفت: نمازجمعه این هفته تهران،7 بهمن‌ماه در مصلی امام خمینی(ره)، به امامت آیت‌الله کاظم صدیقی برگزار خواهد شد. طبق روال، ساعت 10:30 صبح درب‌های مصلی امام خمینی(ره) به روی نمازگزاران گشوده می‌شود و برنامه از ساعت 11 آغاز خواهد شد.

وی افزود: در بخش معرفی کتاب این هفته در نمازجمعه تهران، کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)، یکی از مبارزان زن پیش از انقلاب، نوشته محسن کاظمی معرفی می‌شود.

حجت‌الاسلام نوری ادامه داد: کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی(دباغ)، به ذکر خاطرات و جان‌فشانی‌های این بانوی انقلابی در راه انقلاب می‌پردازد تا به همگان یادآوری کند که تنها مردان، مبارزان این عرصه نبودند، بلکه زنانی بودند که مجاهدانه بر سر اعتقادات و آرمان‌هایشان جنگیدند تا این پیروزی را نصیب مردم ایران کنند. طاهره دباغ که به او لقب مادربزرگ انقلاب را داده‌اند در خاطراتش از زندان به شکنجه‌های شدید توسط ساواک اشاره کرده‌است.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: وی پس از تحمل شکنجه‌های بسیار، به دلیل شدت جراحت‌ها از زندان آزاد شد. ساواک که از زنده ماندن او نا امید شده بود او را آزاد کرد تا مرگش طبیعی جلوه کند اما دباغ پس از جراحی و درمان به خارج از کشور فرار کرد. او در فرانسه و انگلیس در اعتصاب غذاهایی برای آزادی زندانیان سیاسی ایرانی شرکت کرد. در عربستان سعودی به توزیع اعلامیه‌های امام خمینی(ره) در میان زائران می‌پرداخت اما بیشتر فعالیت‌های او در خارج از کشور مربوط به آموزش مبارزات چریکی در سوریه و لبنان بود. در هنگام اقامت امام خمینی (ره) در پاریس دباغ محافظ شخصی او شد و همچنین وظایف اندرونی بیت را نیز برعهده داشت.

حجت‌الاسلام نوری در پایان افزود: کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی(دباغ) با 30 درصد تخفیف در غرفه کتاب آدینه درضلع شرقی شبستان مصلی امام خمینی(ره) در معرض انتخاب علاقمندان می باشد.

برنامه میز های خدمت در تاریخ 7 بهمن 1401 به شرح زیر می‌باشد:
• مدیرکل محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی
• مدیرکل محترم بهزیستی استان تهران
• مدیر محترم شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران
• کمیته امداد امام خمینی (ره)
• شهرداری تهران

انتهای پیام/


برچسب ها: نماز جمعه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *