امیرعبداللهیان: اقدامات مخرب پارلمان اروپا در قبال سپاه پاسداران خلاف منشور سازمان ملل است

۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳:۴۲
کد خبر: ۴۶۰۲۶۶۲
وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سوئدی خود گفت: اقدامات مخرب پارلمان اروپا در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خلاف منشور سازمان ملل متحد است.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و توبیاس بیلستروم، وزیر خارجه سوئد در گفت‎وگویی تلفنی در خصوص مسائل مورد علاقه دوجانبه و بین المللی تبادل نظر كردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‎وگو ضمن انتقاد شدید از موضع غیرسازنده پارلمان اروپا در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ابراز امیدواری کرد در دوره ریاست سوئد بر اتحادیه اروپا، روابط اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران در مسیر سازنده ادامه یابد.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: اقدامات مخرب پارلمان اروپا در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خلاف منشور سازمان ملل متحد است.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش سازنده ای در مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و‌ منطقه غرب آسیا داشته و با نابودی داعش، پایتخت های اروپایی را از شر حملات این گروه تروریستی نجات داد. بنا بر این اروپایی‎ها مدیون مجاهدت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مسیر مبارزه با تروریسم هستند.

امیرعبداللهیان با اشاره به لزوم گسترش دامنه رایزنی میان تهران و استکهلم، خاطر نشان کرد: نباید اجازه داد روابط تاریخی دو کشور توسط برخی افراد برخوردار از منافع شخصی و تروریستی تحت تاثیر قرار بگیرد.

وزیر امور خارجه سوئد نیز در این گفت و گوی تلفنی، بر اهتمام کشورش در دوره ریاست بر اتحادیه اروپا برای گسترش گفت و گو ها میان اتحادیه اروپا و ایران تاکید کرد.

بیلستروم در خصوص قطعنامه اخیر پارلمان اروپا تصریح کرد که این قطعنامه غیرالزام آور است.

وزیر خارجه سوئد همچنین با اشاره به اهمیت رایزنی های کنسولی میان دو کشور ابراز امیدواری کرد که همکاری‎ها در این حوزه نیز تداوم یابد.

در این گفت‎وگوی تلفنی سایر موضوعات ازجمله تحولات اوکراین مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *