امیرعبداللهیان: فلسطین و قدس شریف همچنان موضوع اول جهان اسلام است

۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹:۵۶
کد خبر: ۴۵۹۵۷۷۴
نشست هم اندیشی و تبادل نظر وزیر امور خارجه کشورمان با مسئولان گروه‌های مقاومت فلسطینی در دمشق برگزار شد.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در ادامه سفر به سوریه، با جمع کثیری از مسئولان و اعضای برجسته گروه‌های مختلف مقاومت فلسطینی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این نشست، مهدی سبحانی سفیر کشورمان در سوریه، طی سخنانی ضمن خیرمقدم به وزیر امور خارجه و هیئت همراه و نیز مهمانان فلسطینی حاضر در نشست، بر اهمیت و محوریت مسئله‌ فلسطین در جهان اسلام تاکید و نسبت به وجود ارتباط و مشورت‌های مستمر سفارت کشورمان و مسئولان گروه‌های فلسطینی مقیم دمشق اظهار خرسندی کرد.

وی همچنین یاد و نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را که نقشی بی بدیل در حمایت از مقاومت در فلسطین و محور مقاومت ایفا کرد، گرامی داشت.

در ادامه، تعدادی از مسئولان گروه‌های فلسطینی به نمایندگی از جمع، طی اظهاراتی، ضمن تبیین اجمالی آخرین وضعیت فلسطین و سرزمین‌های اشغالی، از حمایت‌های دائمی جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و ملت و مقاومت آن تشکر و قدردانی کردند.

همچنین با ذکر یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی و اشاره به نقش ارزنده این شهید در حمایت از آرمان فلسطین و حمایت و تقویت مقاومت، به روح بلند آن شهید والامقام ادای احترام کردند.

در انتهای این نشست، وزیر امور خارجه طی سخنانی، از دیدار صمیمانه با مسئولان و شخصیت‌های برجسته فلسطینی مقیم سوریه اظهار خرسندی کرد.

امیرعبداللهیان ضمن ادای احترام به شهدای مقاومت فلسطین، یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای مقاومت را گرامی داشت.

وی تشکیل این جلسه در پایتخت سوریه با حضور مسئولان و نمایندگان برجسته گروه‌های مقاومت فلسطینی را نشان دهنده انسجام بیشتر و وحدت محور حامی فلسطین دانست.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: فلسطین و قدس شریف همچنان موضوع اول جهان اسلام است و تا زمانی که دولت فلسطین در سراسر خاک و سرزمین تاریخی فلسطین به پایتختی قدس شریف شکل نگیرد، فلسطین همچنان مسئله اول جهان اسلام خواهد بود.

اميرعبداللهيان اظهار کرد: آمریکا و متحدانش سالیان متمادی از طرح‌های مختلفی یکی پس از دیگری مثل اسلو، خاورمیانه جدید، خاورمیانه بزرگ، معامله قرن و پیمان ابراهیم رونمایی کردند، اما ملت و مقاومت فلسطین با اتحاد و انسجام و پایداری مثال زدنی خود، تمامی آن طرح‌ها را به زباله دان تاریخ فرستادند.

امیرعبداللهیان افزود: عملیات سیف القدس اثبات کرد که مقاومت و فلسطین زنده است.

وی تصریح کرد: حتی جام جهانی فوتبال نیز نشان داد که فلسطین زنده است و عادی سازی روابط عربی-اسرائیلی دیناری نمی‌ارزد.

وزیر امور خارجه با اشاره به این که در اراضی اشغالی فلسطین، شاهد تشکیل یک دولت جدید هستیم، افزود: در فلسطین اشغالی تغییر اسم و چهره‌ها چیزی را تغییر نمی‌دهد، بلکه مسئولان رژیم صهیونیستی از یک تندروی به تندروی دیگر حرکت می‌کنند که سبب آن نیز مشکلات و بحران‌های متراکم امنیتی و اجتماعی در داخل اسرائیل است؛ البته تندروها در داخل فلسطین باعث انسجام بیشتر مقاومت و ملت فلسطین می‌شوند.

وی تصریح کرد: از دیدار با سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله و زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان و دیدار امشب در دمشق با شما برادران فلسطینی از مسئولان حماس و تک تک برادران گروه‌های مختلف فلسطینی حاضر در این نشست، این پیام را دریافت می‌کنیم که مقاومت در بهترین حالاتش به سر می‌برد.

امیرعبداللهیان در پایان گفت: به رغم توطئه اخیر که برخی طرف‌ها تلاش کردند جمهوری اسلامی ایران را با مداخلات خود و دامن زدن به اغتشاشات تضعیف کنند و یک جنگ شناختی و ترکیبی تمام عیار و همه جانبه را علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند، اما به فضل خدا و بصیرت مردم ایران، این توطئه شکست خورد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *