اعترافات صریح محمد حسینی مبنی بر وارد کردن سه ضربه چاقو به بدن شهید عجمیان در دادگاه

12:25 - 17 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۴۳۰۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
سیدمحمد حسینیی یکی از عوامل اصلی جنایتی که منجر به شهادت مظلومانه، سیدروح‌الله عجمیان شد صبح امروز ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱ به دار مجازات آویخته شدد.

خبرگزاری میزان - روز پنجشنبه ۱۲ آبان ماه تعدادی از اغتشاشگران در اطراف آرامستان بهشت سکینه و کمالشهر کرج به بهانه شرکت در مراسم چهلم یکی از جانباختگان اغتشاشات اخیر به نام مرحوم حدیث نجفی اقدام به بستن آزاد راه کرج – قزوین کردند و باعث ایجاد اختلال در عبور و مرور خودروها، تخریب اموال عمومی و خصوصی و ضرب و جرح مامورین شدند و در جریان این اغتشاش و ناامنی‌ درآزاد راه کرج – قزوین، محدوده بهشت سکینه (س) کرج شهید سید روح‌الله عجمیان با ضربات چاقو برخی اغتشاشگران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

روز شنبه  ۱۴ آبان ماه و ۲ روز بعد از این حادثه  تعدادی از اراذل و اوباش که با استفاده از چاقو، قمه، پنجه بوکس و سنگ در به شهادت رساندن این بسیجی نقش داشتند شناسایی و بازداشت شدند و بلافاصله و پس از دستگیری متهمان اصلی در 21 آبان ماه یعنی ۹ روز بعد از این جنایت کیفرخواست متهمان پرونده شهادت روح الله عجمیان صادرشد.

18 روز پس از صدور کیفرخواست در روز 9 آذر ماه سال جاری اولین جلسه رسیدگی به پرونده عاملان شهادت بسیجی شهید سید روح الله عجمیان در شعبه اول دادگاه انقلاب استان البرز برگزار شد و این دادگاه در ۳ جلسه به طول انجامید و در جریان جلسات دادگاه متهمان پرونده با حضور در جایگاه در خصوص جزئیات وقوع حادثه و نحوه به شهادت رساندن شهید عجمیان توضیحاتی را به ریاست دادگاه ارائه کرده و به نقش خود در این جنایت اعتراف کردند.

نماینده دادستان با اشاره به وقایع روز حادثه گفت: در مورخ ۱۲ آبان ماه ۱۴۰۱ به دنبال فراخوان‌های شبکه‌های معاند و ضد انقلاب، جهت تجمع در مراسم چهلم خانم حدیث نجفی و برنامه ریزی اراذل و اوباش و حضور سایر افراد، اغتشاشگران مبادرت به انسداد مسیر اتوبان کرج – قزوین کردند که منجر به اختلال شدید در عبور و مرور و درگیری با مامورین انتظامی و مقاومت بسیج و سردادن شعارهای هنجارشکنانه به قصد مقابله با حکومت و ایجاد ناامنی شد. در این بین شهید مدافع امنیت آقای سید روح الله عجمیان جهت کنترل تجمعات و بازگشایی مسیر اتوبان و بدون هیچ ادوات و بدون اینکه، کسی چنین ماموریتی به وی محول کند، در راستای کمک به رفع انسداد اتوبان در محل حضور می‌یابد اما اغتشاشگران به نحو بسیار فجیع و ناجوانمردانه وی را با ضربات متعدد و با استفاده از چاقو و جسم سخت از قبیل سنگ، لگد و مشت به شهادت می‌رسانند.

دراین جلسه دادگاه، پدر شهید روح الله عجمیان گفت که من این افراد و متهمین را به قانون می‌سپارم. ما در برابر قانون تسلیم هستیم. بنده از دادگاه مجازات قطعی این افراد را درخواست می‌کنم و می‌خواهم این افراد در محل شهادت پسرم مجازات شوند. این افراد باید بگویند چرا چنین کارهایی را انجام داده‌اند. این افراد باید بگویند برای چه  کسانی کار می‌کنند و از چه کسانی دستور می‌گیرند.

سید محمد حسینی فرزند سید حسن که به اتهام افساد فی الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، حمله به ماموران پلیس و بسیج، اجتماع و‌ تبانی علیه امنیت کشور، بازداشت شده متهم ردیف دوم این پرونده است و دراولین جلسه دادگاه اقداماتش در زمان شهادت شهید عجمیان راتشریج کرد و گفت: در نزدیکی بهشت سکینه (س) دیدم ترافیک هست، نیت داشتم تا به سر مزار پدر و مادرم بروم. چاقوی همراه من به دلیل کندن حریم اطراف مزارشان برای گل کاری و کاشتن گل بود دیدم آن طرف بهشت سکینه (س) شلوغ شده و سوال کردم که ورودی آن را بسته‌اند.

متهم سید محمد حسینی گفت: من جزو آخرین نفراتی بودم که به بالای سر شهید عجمیان آمدم، افرادی به شهید توهین می‌کردند و به وی لگد می‌زدند.

وی افزود: به اندازه دو بند انگشت دو مرتبه چاقوی خود را به بدن شهید عجمیان فشار دادم و در مرتبه سوم کمی به داخل بدن وی وارد کردم.

وی گفت: زمانی که من به محل رسیدم تمام اتفاقات رخ داده برای شهید عجمیان رخ داده بود. من بالاسر شهید آمدم و فقط سه ضربه به بدن شهید عجمیان از ناحیه پهلو وارد کردم‌.

در ادامه نماینده دادستان با انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از متهم سید محمد حسینی در زمان انجام اقدامات مجرمانه‌اش، به تشریح ارتکاب جرایم وی پرداخت.

طبق مستندات موجود اعم از تصاویر، فیلم‌ها و همچنین اظهارات دیگر متهمان ( محمد مهدی کرمی متهم ردیف اول) این پرونده، متهم سید محمد حسینی در زمان وقوع شهادت شهید عجمیان با یک کاپشن قرمز رنگ در محل وقوع حادثه در حالی که یک قبضه سلاح سرد چاقو در دست داشته حاضر بوده و در ادامه نیز با حمله به شهید عجمیان ضربات چاقو را به بدن وی زده است.

علاوه بر این متهم سید محمد حسینی نیز در اعترافات خود به صراحت اعلام کرده است که ضرباتی را به وسیله چاقو به بدن شهید عجمیان وارد کرده است.

سرانجام در تاریخ 13 دی 1401 رای دیوان عالی کشور در خصوص فرجام خواهی ۵نفر از متهمان پرونده شهید عجمیان صادر شد.

براساس احکام صادرشده اولیه ۵ نفر از متهمان پرونده، به اتهام افساد فی الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، حمله به مامورین حافظ امنیت و جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد که موجب اخلال شدید در نظم عمومی و ناامنی در کشور و منتهی به شهادت سید روح الله عجمیان گردید به اعدام محکوم شدند.

در این بررسی، فرجام‌خواهی محکومان محمد مهدی کرمی و سید محمد حسینی وارد و موجه تشخیص داده نشد و حکم صادره شده از دادگاه به استناد بند الف ماده ۴۶۹ قانون آئین دادرسی کیفری تایید و ابرام شد و این دو نفر محکوم به اعدام می باشند.

برهمین اساس و پس از طی تمام مراحل قانونی و تایید رای از سوی دیوان عالی کشور، حکم اعدام محکومان محمد حسینی صبح امروز اجرا شد.

بیشتربخوانید

حکم اعدام۲ تن از عوامل شهادت مظلومانه شهید عجمیان اجرا شد/ اعترافات صریح و مستندات اقدامات جنایت کارانه محمدمهدی کرمی و محمد حسینی در دادگاه/ قساوت محکومان در روز حادثه؛ از کشاندن پیکر شهید روی آسفالت تا ضربات متعدد چاقوی حسینی به بدن شهید

انتهای پیام/


برچسب ها: حسینی عجمیان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *