هشدار نماینده ایران درباره سکوت شورای امنیت در قبال تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی

8:17 - 17 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۴۰۲۱
نماینده ایران در سازمان ملل در نیویورک با ارسال نامه ای به رئیس شورای امنیت این سازمان، اتهامات بی اساس رژیم صهیونیستی علیه کشورمان در نشست اضطراری اخیر این شورا را محکوم کرد.

خبرگزاری میزان – امیرسعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نیویورک، در واکنش به تلاش نماینده رژیم صهیونیستی در نشست شورای امنیت برای انحراف موضوع جلسه از رسیدگی به بحرانی که این رژیم در هتک حرمت مسجدالاقصی ایجاد کرده و درخواست از شورای امنیت برای بررسی اتهاماتی که او متوجه ایران می‌داند، با ارسال نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل ضمن اشاره به نشست اضطراری شورا در مورد وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین اتهامات بی اساس رژیم صهیونیستی علیه ایران را محکوم کرد.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در این نامه تصریح کرد: هدف این اتهامات بی اساس منحرف کردن توجه جامعه بین‌المللی از جنایات جاری و نقض جدی قوانین بین‌المللی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین است.

نماینده ایران در ادامه با اشاره به وقایع اخیر در هتک حرمت مسجدالاقصی عنوان کرد: مایه تاسف است که اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض جدی حقوق بشر و قوانین بشردوستانه بین‌المللی در اراضی اشغالی فلسطین، از جمله اقدامات توهین آمیز سیستماتیک و آشکار و هتک حرمت اماکن مقدس و شریف از سوی جامعه جهانی عواقبی در پی ندارد.

ایروانی با اشاره به حساسیت مسلمانان جهان نسبت به هرگونه هتک حرمت اماکن مقدسشان افزود: اگر جامعه بین‌المللی، به‌ ویژه شورای امنیت، در قبال تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی سکوت کند، این رژیم جرات پیدا می‌کند تا به جنایات و تجاوزات بیشتر ادامه دهد.

نماینده ایران در سازمان ملل در پایان تاکید کرد: از شورای امنیت می‌خواهیم که نقض‌ها و جنایات مداوم رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم کند و همچنین این رژیم بی‌قانون را وادار کند که به شدت به قوانین بین‌المللی از جمله قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل پایبند باشد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *