رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

قطارهای حومه‌ای در کلانشهرهای اصفهان و مشهد راه‌اندازی می‌شوند

16:33 - 13 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۰۱۹۱
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
در جلسه شورای اقتصاد با انتشار اوراق مالی اسلامی برای تأمین مالی اجرای دو طرح «احداث قطار حومه ای کلانشهر اصفهان به شهر جدید بهارستان» و «احداث قطار حومه ای کلانشهر مشهد به شهر گلبهار و چناران» موافقت شد.

خبرگزاری میزان - جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد و برخی از طرح های مهم و اولویت دار دولت سیزدهم مورد تصویب قرار گرفت.

در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و شهردار تهران نیز حضور داشتند برخی درخواست ها و پیشنهادات دستگاه های اجرایی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

سرمایه گذاری در طرح توسعه، بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره برداری میدان نفتی شادگان با دومیلیارد دلار سرمایه گذاری داخلی و خارجی از درخواست های وزارت نفت در این نشست بود که شورای اقتصاد با آن موافقت کرد.

در این جلسه وزارت نفت جزئیات برنامه ریزی خود برای آغاز عملیات اجرایی توسعه میدان نفتی آزادگان که تفاهم نامه سرمایه گذاری مشترک آن به مبلغ ۷ میلیارد دلار پیش از این امضا شده بود، تشریح کرد.

انتشار اوراق مالی اسلامی برای تأمین مالی اجرای دو طرح «احداث قطار حومه ای کلانشهر اصفهان به شهر جدید بهارستان» و «احداث قطار حومه ای کلانشهر مشهد به شهر گلبهار و چناران» نیز از درخواست های مطرح شده توسط وزارت راه و شهرسازی در این جلسه بود که پس از بحث و بررسی در خصوص مشخصات مالی و اقتصادی طرح ها، اعضای شورای اقتصاد با آن موافقت کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *