هاشمی: انتخابات فدراسیون‌های بلاتکلیف تا عید برگزار می‌شود/ فدراسیون فوتبال مسئول انتخاب سرمربی تیم امید است

۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶:۴۷
کد خبر: ۴۵۷۸۰۶۴
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: فدراسیون‌ها باید در جایگاه ریاست باشند تا برنامه‌ریزی دقیقی برای المپیک پاریس و بازی‌های آسیایی هانگژو انجام دهند.

خبرگزاری میزان - سید مناف هاشمی، دبیرکل کمیته ملی المپیک درمورد برگزاری مجمع فدراسیون اسکواش و وضعیت سایر فدراسیون‌های بلاتکلیف صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*انتخابات خیلی خوبی برگزار شد. نماینده حراست، بازرسی، وزارت ورزش، هیات ها، باشگاه‌ها و داوران در آرامش کامل نظر خود را اعلام کردند. از همکاران خودمان در وزارت ورزش و جوانان که شرایط مناسبی برای انتخابات پیشبینی کردند، تشکر می کنم.

*در دوره قبلی فدراسیون اسکواش، ابهامات و گلایه‌مندی‌هایی ایجاد شد که وزارت ورزش توانست خیلی دقیق جبران کند و افرادی که حق‌شان بود در این عرصه رقابت کنند، رقابت خوبی با هم انجام دادند. قطعا بهترین اتفاق و بهترین انتخاب که خواسته مجمع بود، صورت گرفت.

*عزیزی پور رای اکثریت یعنی 34 رای از 50 رای اعضای مجمع را جمع کرده و برای فدراسیون اسکواش آرزوی توفیق می‌کنم. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت‌های لازم را برای رسیدن این فدراسیون به موفقیت، حمایت‌های لازم را انجام می‌دهند.

*همه تلاش کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش این بوده که در آینده این اتفاق نیفتد. بازی‌های آسیایی هانگ =ژو را پیش رو داریم و باید خودمان را برای المپیک فرانسه هم آماده کنیم. فدراسیون‌ها باید در جایگاه ریاست باشند تا برنامه‌ریزی دقیق بکنند. زمان باقیمانده تا بازی‌های آسیایی خیلی کم است. برای المپیک نیز حدود 19 ماه فرصت داریم. با شرایط سرپرستی نمی‌توان انتخاب های خوبی در حوزه ورزشکاران داشته باشیم. طبیعی است اصرار داریم همه فدراسیون‌هایی که درگیر بازیهای آسیایی و المپیک هستند، با حضور رئیس کار کنند و این اولویت ما است.

*در همین راستا جلسه با وزیر داشتیم و خواهش کردیم مثل همه کشورهای دیگر، انتخابات در جایگاه و تاریخ خودش برگزار شود و بر اساس همین عدالت که امروز اتفاق افتاد، انشالله سایر فدراسیون‌ها را هم عزیزان اعلام کرده‌اند تا عید به احتمال زیاد انتخابات‌شان برگزار خواهد شد.

*توافق اولیه درباره تیم فوتبال امید با فدراسیون فوتبال انجام شد و در جلسه قبلی هیئت اجرایی این توافق را خدمت عزیزان اعلام کردیم. منتظر فرصت‌های بعدی هستیم که حکم و کادر سرپرستی و تیم فنی اعلام کنند. بعد از اینکه کاشانی حکمش را گرفت، درمورد نفرات فنی ادامه کار می دهیم.

*اجازه بدهید در مورد تیم امید، فدراسیون فوتبال نظر نهایی را بدهد. ما مثل بقیه فدراسیون‌ها برخورد می‌کنیم. درمورد ۴۰ فدراسیون برای بازی‌های آسیایی در حال بررسی هستیم که یکی از آنها فوتبال است. هرچند شاید اهمیت فوتبال از خیلی فدراسیون‌ها بیشتر باشد، اما رئیس فدراسیون باید با هماهنگی حبیب کاشانی گزینه مدنظر را پیشنهاد بدهد.

*امیدوارم به هماهنگی برسند. هنوز وارد جزئیات نشده‌ایم، اما در بحث نفر تصمیم مشترکی گرفته‌ایم. ما منابعی را پیشبینی کرده ایم و فدراسیون هم باید منابع را پیشبینی کند. حمایت های لازم مالی را هم انجام می دهیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *